MMA PLLadies Fight NightWażna fuzja w polskich sportach walki. DSF przejęło Ladies Fight Night!

Ważna fuzja w polskich sportach walki. DSF przejęło Ladies Fight Night!

Wcześniejsze, bardzo ważne dla polskich sportów walki, spekulacje zostały potwierdzone. DSF Kickboxing Challenge zostało nowym właścicielem żeńskiej organizacji Ladies Fight Night – poinformowano podczas specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej.

DSF przejęło Ladies Fight Night

Wiemy, kiedy pojawi się pierwsze wydarzenie z kobiecego cyklu DSF-u. 15 grudnia zawodniczki zmierzą się podczas gali w Ząbkach. Jak ogłosił prezes federacji Sławomir Duba, póki co odbywać się będą wyłącznie walki w formule K-1. W planach na przyszłość są jednak również starcia w MMA.

Nie była to jedyna ciekawa informacja podana podczas konferencji prasowej DSF. Organizacja K-1 odwołała zaplanowaną na 21 września imprezę w Gliwicach, gdzie miał pojawić się między innymi Marcin Różalski. W zamian ogłoszono gale 29 września w Częstochowie, 7 października w Piasecznie, 20 października w Szczecinie i wspomnianą zimową edycję w Ząbkach.

Interesująco zapowiada się zwłaszcza gala w stolicy województwa zachodnio-pomorskiego. Wówczas mają pojawić się największe gwiazdy kickboxingu. Wystartuje wówczas turniej Grand Prix w wadze ciężkiej. Zakontraktowani przez DSF są między innymi Oli Thompson, wspomniany “Różal”, Peter Graham czy Daniel Omielańczuk.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis