DSF 18 już w sobotę na TVP Sport. Sarara, Omielańczuk mecz Polska-Białoruś i Ladies Fight Night [ZAPOWIEDŹ]

Już w najbliższą sobotę w Ząbkach DSF Kickboxing Challenge 18, na której zobaczymy aż 10 pojedynków w formule K-1. Galę tę transmitować będzie ogólnopolska stacja TVP Sport.

Początek wydarzenia to „mini-gala” Ladies Fight Night: New Beginning. W ramach przejętej przed DSF kobiecej organizacji odbędą się trzy pojedynki. Wystąpi tu m.in Barbara „Shogun” Nalepka czy  zawodowa mistrzyni Świata w Kickboxingu Low Kick – Iwona „Diament” Nieroda.

Następnie czeka nas mecz międzypaństwowy w formule K-1 – Polska vs. Białoruś. W ramach tego spotkania odbędzie się pięć pojedynków w różnych kategoriach wagowych. Nasz kraj reprezentować będą: Michał „Matrix” Królik, Michał Ronkiewicz, Dawid „Mirko” Mirkowski, Łukasz „Kudłaty” Bartnik  oraz Mateusz Duczmal.

Na gali wystąpi również były zawodnik UFC, a obecnie walczący dla czeczeńskiej organizacji ACA Daniel Omielańczuk. Pierwotnie jego rywalem miał być Tomasz Czerwiński. Na kilka dni przed galą wystąpił on jednak na gali w Rumunii, gdzie został znokautowany i organizacja DSF nie dopuściła go do pojedynku. W ostatniej chwili rywalem  Omielańczuka został Yurii Horbenko. 38-letni Ukrainiec ma na koncie tytuły mistrza świata w formule Muay Thai, K-1 i low kick.

W końcu w walce wieczoru zobaczymy pojedynek mistrzowski o pas wagi ciężkiej. Obecny mistrz Białorusin Petr Romankevich zasiada na mistrzowskim tronie od niemal półtorej roku. W czerwcu 2017 Romankevich zdominował Michała Turyńskiego w walce o pas, a 10 miesięcy później w drugiej obronie tytułu na gali DSF 14 w Warszawie znokautował Dawida Żółtaszka efektownym wysokim kopnięciem. Teraz jednak na jego drodze stanie debiutujący w federacji zawodowy mistrz świata Tomasz Sarara. Polak nie przegrał pojedynku od 6 lat. Zapowiada się arcyciekawe starcie.

Karta walk DSF Kickboxing Challenge 18 oraz LFN: New Beginning:

Walki kobiet LFN (3 x 3 min):
52 kg: Barbara „Shogun” Nalepka vs. Klaudia „Pitbull” Suszczyńska
56 kg: Sylwia Kaliś vs. Klara Kleczkowska
56 kg: Iwona „Diament” Nieroda vs. Volha Zhurauskaya

Mecz Polska-Białoruś (3 x 3 min):
65 kg: Michał „Matrix” Królik vs. Artsem Vinnik
75 kg: Michał Ronkiewicz vs. Makc Spadarenka
81 kg: Dawid „Mirko” Mirkowski vs. Mikita Shostak
86 kg: Łukasz „Kudłaty” Bartnik vs. Yauhen Miahkou
+91 kg: Mateusz Duczmal vs. Ihar Kamkou

Druga walka wieczoru (3 x 3 min):
+91 kg: Daniel Omielańczuk vs. Yurii Horbenko

Walka wieczoru (5 x 3 min o mistrzowski pas DSF):
+91 kg: Petr Romankevich vs. Tomasz Sarara

* pojedynek Daniela Omielańczuka z Tomaszem Czerwińskim został odwołany

TRANSMISJA:

Gala DSF Kickboxing Challenge 18 w Ząbkach odbędzie się 8 grudnia o godzinie 19:50. Transmisja na żywo po raz pierwszy w TVP Sport, sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport. Mini-galę Ladies Fight Night: New Beginning będzie można obejrzeć za darmo na DSFLive.com oraz na sport.tvp.pl.