MMA PLKSWDroga do KSW 55: Krystian Kaszubowski i Jakub Kamieniarz

Droga do KSW 55: Krystian Kaszubowski i Jakub Kamieniarz

Foto: KSW

Droga do KSW 55. Już 10 października do klatki KSW powróci były pretendent do mistrzowskiego pasa kategorii półśredniej Krystian Kaszubowski i zmierzy się w niej z niezwykle niebezpiecznym parterowcem, Jakubem Kamieniarzem. Dla Kaszubowskiego będzie to już piąta walka w organizacji KSW, a dla Kamieniarza druga.

Droga do KSW 55: Krystian Kaszubowski i Jakub Kamieniarz

Krystian Kaszubowski przebojem wdarł się do klatki KSW i w swoim debiucie w pięknym stylu znokautował Christophera Henze. Błyskawicznie zakończony pojedynek okazał się pierwszym krokiem na drodze do mistrzowskiego tytułu. W drugim boju Krystian ponownie pokazał na co go stać i brutalnie rozbił Michała Michalskiego już w pierwszej rundzie starcia, co zapewniło mu szansę walki o mistrzowski pas z Roberto Soldiciem.

Do walki na szczycie kategorii średniej doszło w maju roku 2019, podczas gali KSW 49. Zderzenie Krystiana z mocnym Roberto Soldiciem okazało się jednak dla Polaka zbyt dużym wyzwaniem. Tym razem to on uległ sile ciosu rywal i padł na matę w pierwszych minutach walki.

Podczas gali KSW 51 Krystian Kaszubowski powrócił do okrągłej klatki i zmierzył się w niej z niezwykle doświadczonym Iviciem Truščekiem. Panowie stoczyli bardzo mocny i wyrównany bój, po który to ręce Polaka zostały uniesione w geście zwycięstwa.

Krystian Kaszubowski przygodę ze sportami walki zaczął od treningów K-1. Szybko jednak zdecydował się na spróbowanie swoich sił w mieszanych sztukach walki. Aby się sprawdzić, najpierw walczył na zawodach amatorskich, gdzie stoczył około dziesięciu pojedynków. Trenerzy dość prędko zdecydowali, że młody Krystian jest gotów na większe wyzwanie i przejście na zawodowstwo. W roku 2013, nie mający jeszcze ukończonych dwudziestu lat, Krystian wyszedł do pierwszej walki i po trzyrundowym boju został ogłoszony zwycięzcą. Rok później zdecydował się na kolejny start i znowu wygrał, ponownie jednak musiał dać z siebie wszystko w ciężkim boju na pełnym dystansie. Kolejne dwie walki również przyniosły tryumfy, ale później nastąpiły dwa lata przerwy w karierze młodego fightera.

Po rozbracie z klatką Krystian wygrał ponownie i ostatecznie trafił pod skrzydła organizacji KSW, dla której bije się do dziś.

Rywalem Kaszubowskiego podczas gali KSW 55 będzie Jakub Kamieniarz, który ma za sobą nieudany debiut w organizacji.

Kamieniarz po raz pierwszy wszedł do klatki KSW w roku 2019. Zmierzył się wówczas z Cezarym Kęsikiem i został rozbity w pierwszej rundzie pojedynku. Po tym starciu Jakub postanowił spróbować swoich sił poza największą polską organizacją i odbić się po porażce. Trenujący w Poznaniu 25-latek zrealizował swój plan w stu procentach. Najpierw na gali w Lesznie poddała Aslambeka Arsamikova, a następnie podczas gali Babilion MMA poddał już w pierwszej rundzie Piotra Przepiórkę. Te dwa świetne zwycięstwa zapewniły mu możliwość powrotu do klatki KSW i ponownej walki dla lidera europejskiego rynku MMA.

Kamieniarz przygodę z zawodowym MMA rozpoczął w roku 2013. Przedtem był też aktywnym zawodnikiem wydarzeń amatorskich. Toczył również boje w formule muay thai. W roku 2018 wywalczył srebrnym medal mistrzostw Polski w tej dyscyplinie sportu.

Chociaż początki w zawodowych klatkach MMA nie należały do udanych dla zawodnika z Poznania -pierwsze trzy walki Jakub przegrał – porażki te nie zraziły go do dalszych startów. W kolejnych dziewięciu bojach ręce Kamieniarza aż siedem razy były unoszone w geście zwycięstwa, co ostatecznie otworzyło mu drogę do organizacji KSW.

Teraz Jakub ma za sobą dwie wygrane z rzędu i będzie chciał udowodnić swoją wartość w klatce KSW. Jego rywal ma jednak też swoje plany i cały czas marzy o mistrzostwie. Zderzenie tych dwóch postaci może więc okazać się mieszanką wybuchową. Który jednak z zawodników wyjdzie zwycięsko z tego boju? Przekonamy się już 10 października, podczas gali KSW 55.

[artykuł pochodzi z oficjalnej strony Federacji KSW]

Zobacz także:

Będzie kolejna gala UFC w Polsce! Dana White potwierdza!

Wygląda na to, że będzie kolejna gala UFC w Polsce! Prezes amerykańskiego giganta potwierdził chęć organizacji trzeciej gali UFC w naszym kraju. Tym razem ma osobiście pojawić się w Polsce.

Kursy bukmacherskie STS na walkę Dominick Reyes vs. Jan Błachowicz na UFC 253

Już w najbliższy weekend Jan Błachowicz (26-8) jako pierwszym Polak w męskich kategoriach UFC stanie przed szansą zdobycia mistrzowskiego pasa. Nasz partner, firma bukmacherska STS przygotowała bogatą ofertę kursów na tę walkę, jak również na inne pojedynki gali UFC 253 na Fight Island.