MMA PLUFCDricus Du Plessis wraca w marcu. Były mistrz KSW poznał kolejnego rywala w UFC

Dricus Du Plessis wraca w marcu. Były mistrz KSW poznał kolejnego rywala w UFC

Foto: UFC

Były mistrz kategorii półśredniej KSW, Dricus Du Plessis (15-2) swoją kolejną walkę w organizacji UFC stoczy już 20 marca. Jego rywalem będzie Trevin Giles (13-2).

O planowanym zestawieniu poinformował portal MMA Junkie. Zestawienie musi zostać jeszcze oficjalnie potwierdzone przez UFC. Na razie nie wiadomo też, gdzie odbędzie się marcowa gala.

“Stillknocks” ma za sobą już udany debiut w organizacji Dany White’a. Podczas jednej z październikowych gal na Fight Island udało mu się znokautować już w pierwszej rundzie Markusa Pereza. Przed dołączeniem do UFC zawodnik z Republiki Południowej Afryki zdobywał pasy mistrzowskie w EFC (w kategorii półśredniej i średniej) oraz w KSW (w kategorii półśredniej). Du Plessis wygrał pierwszą walkę z Roberto Soldiciem, lecz w rewanżu musiał uznać wyższość Chorwata. “Stillknocks’ ma na koncie też zwycięstwo z Rafałem Haratykiem.

Giles walczy w UFC już od 2017 roku i wygrał cztery spośród sześciu walk. Aktualnie może pochwalić się serią dwóch zwycięstw. W 2020 roku pokonał bowiem Jamesa Krause i Bevona Lewisa.

Zobacz także:

Mateusz Gamrot już w American Top Team. Trenuje z mistrzem UFC!

Mateusz Gamrot już w American Top Team! Polak rozpoczyna przygotowania do swojej drugiej walki w organizacji UFC, którą chce stoczyć w marcu tego roku.

Juras komentuje miejsce Błachowicza w plebiscycie! Zgadzacie się z tą opinią?

Mocne słowa! Łukasz Jurkowski skomentował siódme miejsce Jana Błachowicza w plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2021 roku