Dricus Du Plessis w USA! Będzie trenował z Kamaru Usmanem podczas przygotowań do KSW 47

Foto: Onet Sport
Foto: Onet Sport

Były mistrz wagi półśredniej federacji KSW, Dricus Du Plessis (12-2) przez najbliższy miesiąc będzie przebywał w Stanach Zjednoczonych, gdzie będzie przygotowywał się do występu na KSW 47 w Łodzi oraz pomoże Kamaru Usmanowi (14-1) w przygotowaniach do walki z Tyronem Woodleyem (19-3-1), do której dojdzie na marcowej gali UFC 235.

Du Plessis w marcu na gali KSW 47 zmierzy się z innym byłym mistrzem Konfrontacji Sztuk Walki – Borysem Mańkowskim (19-7-1), a jednym z etapów przygotowań do tego starcia będą treningi w klubie Hard Knkocks 365 pod okiem trenera Henriego Hoofta na Florydzie.

O przylocie do USA, Du Plessis poinformował w swoich mediach społecznościowych:

Natomiast dzięki informacji Piotra Jankowskiego z PJ’s Managment dowiadujemy się, że Afrykaner będzie jednym z głównych sparingpartnerów Kamaru Usmana, który już 2 marca zmierzy się w walce o pas mistrzowski wagi półśredniej UFC z Tyronem Woodleyem:

Dricus du Plessis pojawił się w KSW po serii siedmiu wygranych w największej afrykańskiej organizacji EFC. 24-letni zawodnik Team CIT miał skrzyżować rękawice z „Diabłem Tasmańskim” w grudniu 2017 roku, ale w ostatniej chwili nabawił się kontuzji. W jego miejsce wskoczył wtedy Roberto Soldić i przejął tytuł należący do Polaka. Afrykaner już w pełni sił wszedł do klatki na KSW 43 we Wrocławiu i zaskoczył wszystkich, kiedy to w drugiej rundzie posłał na deski fenomenalnego „Robocopa” i to on został kolejnym czempionem dywizji półśredniej. W kolejnym starciu, na KSW 45 w Londynie, du Plessis ponownie stanął naprzeciw Chorwata i tym razem lepszy okazał się 23-latek trenujący w UFD Gym.

Bilety na KSW 47 już w sprzedaży w serwisie eBilet.pl.