MMA PLNajnowszeBez kategoriiDREAM 7 FW GP – znamy 11 uczestników, poznajmy ich bliżej

DREAM 7 FW GP – znamy 11 uczestników, poznajmy ich bliżej

Gamrot - Dos Anjos

FEG na konferencji prasowej oficjalnie zapowiedziało 11 z 16 uczestników turnieju wagi piórkowej, którzy wezmą udział w pierwszej rundzie zmagań. Nie byłoby w tym naprawdę nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że ta rozpiska zapowiada się naprawdę bosko.

Mi, jako raczej średniemu znawcy wagi piórkowej (a już zwłaszcza Japończyków tej wagi) nie wydała się ona na pierwszy rzut oka zbytnio imponującym a z całej listy znałem tylko kilku zawodników jak Hideo Tokoro, Hiroyuki Takaya czy Micah Miller.

Jednak po przeczytaniu opinii kilku znawców “małych Japończyków” postanowiłem trochę pogrzebać. Jak mawiali ojcowie filozofii: “Niewiedza źródłem myślenia”. Zobaczcie gdzie mnie, moja niewiedza zaprowadziła.

Masakazu Imanari, czyli Mr. Leglock. To japoński zawodnik legitymujący się rekordem 15-6-1. Imanari to weteran DEEP i ZST, ma na swoim koncie również dwie walki w Pride (dwie porażki) i dwie w Cage Rage (tu już lepiej, obie wygrane). Znamienne zwycięstwa w karierze Japończyka to na pewno wygrane z Jorge Gurgelem, Mike’iem Brownem (obecny mistrz WEC) i Yoshihiro Maedą (ostatnio znanym z świetnej walki z WEC przeciwko Miguelowi Torresowi). Wszystkie te walki Imanari wygrał przez dźwignie na nogi. Ważnym zwycięstwem Masakazu jest również sukces w pojedynku z Robbie Olivierem. Wygrywając tą walkę przez armbar, Imanari zdobył tytuł mistrzowski Cage Rage, jednocześnie będąc posiadaczem pasa DEEP. Japończyk znany jest ze swoich mistrzowskich dźwigni na nogi, jego japoński przydomek brzmi “Ashikan Judan” co na angielski zostało wymownie przetłumaczone jako “10th Dan of Leglocks”. Imanari w swojej karierze wygrał 8 walk przez technikę kończącą założoną właśnie na nogę, posiada brązowy pas BJJ choć jego stylem bazowym jest tak zwany Catch Wrestling. Poniżej HL.


Masakazu Imanari – Master of Leg Lock
Załadował: Murda_PL
Hiroyuki Takaya, to również przedstawiciel kraju kwitnącej wiśni. “Streetfight Bancho”, jak go nazywają swoją karierę rozpoczął w Shooto gdzie jego bilans walk wynosi 5-1-1. Znaczną cześć swojej kariery spędził w K-1 Hero’s bo aż 6 walk. W organizacji spod szyldu FEG odnosił na zmianę sukcesy i porażki, przegrywał jednak tylko z najlepszymi: Genki Sudo, J.Z. Cavalcante i Andre Dida Amade. Ostatnio swoich sił, ten 31-letni Japończyk próbował w WEC, gdzie niestety przegrał dwie walki z Leonardo Garcia i Cubem Swansonem. Jego pełny rekord to 9-6-1, 6 zwycięstw przez nokaut. Próbka umiejętności:
Takafumi Otsuka, walczył głownie w DEEP i pomniejszych organizacjach. Jego pełny rekord to 8-3-1. Pech chciał, że swoją karierę rozpoczął od dwóch przegranych walk. Ostatnią porażkę zanotował na gali Fury FC 6, gdzie uległ, po niejednogłośnej decyzji nowemu nabytkowi UFC Rafaelowi Dos Anjos. Ostanie dwie walki Otsuki to zwycięstwa w galach DEEP. Poniżej walka przeciwko Isamu Sugiuchi.
Hideo Tokoro – jedno z najbardziej znanych nazwisk wśród uczestników tego GP. Tokoro to gwiazda ZST i K-1 Hero’s. Do jego słynniejszych walk zaliczyłbym dwie przegrane z Kurtalem Gillem (Black Mamba) i jedną z Caolem Uno w K-1 Hero’s. Hideo ma dobry bilans w pojedynkach z dobrymi, brazylijskimi nazwiskami: wygrana Alexandre Nogueirą i Roylerem Gracie, remis z Roycem Gracie. Pełen bilans walk Tokoro to 21-15-1. Pięć walk wygrał przez nokaut a trzynaście przez poddanie przeciwnika. Ostatnią walkę stoczył na gali K-1 Dynamite!! gdzie przegrał z Daisuke Nakamurą. Poniżej HL tego zawodnika wykonany przez Rip_Doreya.
Wicky Akiyo – weteran Shooto z rekordem 9-3-1. FW GP to będzie debiut 25-letniego Japończyka w DREAM. Bilans jego ostatnich sześciu walk to 4-1-1. Walki wygrywał głównie przez decyzję i nokauty. Poniżej HL, również wykonany przez Rip_Doreya.
Atsushi Yamamoto – jego ostatnia walka to zwycięstwo nad Hideo Tokoro podczas finałów GP wagi średniej DREAM. Wcześniej walczył głównie w Shooto i Pancrase, zanotował też kilka występów w K-1 Hero’s. Legitymuje się rekordem 12-5-1. To zawodnik z dobrym cardio, jego 11 walk skończyło się po regulaminowym czasie. Poniżej walka z Hideo Tokoro.
Bibiano Fernandes – Brazylijczyk ze skromnym rekordem 3-2. Jednak aby dodać mu prestiżu muszę nadmienić, że udało się go pokonać jak dotąd jedynie Urijahowi Faberowi i Norifumi “Kid” Yamamoto. Uwagi Rip_Doreya: Radzę zwrócić uwagę na Bibiano, który z Faberem przegrał przez rozcięcie, ale to dopiero po tym jak przesiedział prawie całą rundę na plecach chłopaka z Kalifornii. Natomiast jego walka z Kidem, była bardzo równa. Pozostałych przeciwników zmiótł. Można również napomknąć o tym, że jest byłym mistrzem świata BJJ. Zastanawiam się, czy znajdzie się ktoś zdolny go pokonać. Poniżej HL.
Micah Miller – zawodnik American Top Team znany bardziej ze swoich występów  WEC gdzie walczył ze zmiennym szczęściem (dwie porażki, dwie wygrane). Jego kariera zaczęła się od nierozstrzygniętego pojedynku z Larrym Landrym a później rozwijała się w zawrotnym tempie (7 zwycięstw w 9 miesięcy) aż do porażki z Cubem Swansonem na WEC 28.  Bilans ostatnich czterech walk to 3-1 a pełny rekord to 10-2. Micah 14-tego lutego skończy dopiero 22 lata.

Chase Beebe – niespełna 24-letni amerykański zawodnik wywodzący się z zapasów. ‘The Rage’ trenuje obecnie w Gilber Grapling razem z Clayem Guidą. Jego rekord to 10-3. W marcu 2007, w swoim debiucie w WEC, wywalczył tytuł mistrzowski wagi koguciej, który stracił dopiero w trzeciej walce w amerykańskiej organizacji po pojedynku z Miguelem Torresem. Walka poniżej.

MMA Videos from www.myvideofight.com
Kim Jong Won – reprezentant Korei Południowej w Judo, olimpijczyk. GP FW będzie debiutem tego 32-letniego zawodnika w MMA.

Joe Warren – były olimpijczyk w zapasach w stylu klasycznym, zdobył złoty medal na mistrzostwach świata w Chinach w 2007 roku. Ten pochodzący z Michigan zawodnik został sklasyfikowany jako numer jeden w rankingu Iowa Central.

Dwunastego uczestnika do ogłoszonej jedenastki wyłoni pojedynek Shoji Maruyama (6-4-1) – Daiki “DJ Taiki” Hata (9-5-1) na gali DEEP 10 lutego. Obaj walczyli głównie w Pancrase.

Czwórka zawodników pozostała do ogłoszenia. Oprócz potwierdzonych uczestników krążą dość prawdopodobne pogłoski o tym, że na ringu mają pojawić się Gegard Mousasi, Melvin Manhoef i Sergei Kharitonov. DREAM 7 – 7 marca.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis