MMA PLUFCDramatyczna kontuzja ręki Rose Namajunas po UFC w Paryżu. Są zdjęcia!

Dramatyczna kontuzja ręki Rose Namajunas po UFC w Paryżu. Są zdjęcia!

Dramatyczna kontuzja ręki zakończyła walkę byłej mistrzyni wagi słomkowej UFC Rose Namajunas na minionej gali UFC w Paryżu. Po tej imprezie w sieci pojawiły się zdjęcia przedstawiające obrażenia Amerykanki.

Rose Namajunas po UFC w Paryżu

Rose Namajunas w swojej walce stoczonej w kategorii muszej zmierzyła się z Francuzką Manon Fiorot. Starcie to zakończyło się decyzją sędziów na korzyść przyszłej pretendentki – Fiorot.

Walka co prawda dotarła do końcowego gongu, ale już od pierwszej rundy Namajunas zmagała się z poważną kontuzją.

Walka Namajunas z Fiorot była co-main eventem wczorajszej gali UFC w Paryżu. W walce wieczoru bohater lokalnych kibiców, Ciryl Gane pewnie pokonał przed czasem Sergieia Spivaka.

Nokaut Francuza na przeciwniku możecie zobaczyć poniżej:

Dramatyczna kontuzja ręki Rose Namajunas po UFC w Paryżu

Dziennikarz Ariel Helwani zamieścił nawet na portalu X zdjęcia ręki Namajunas, która wygląda bardzo niepokojąco:

Przypominamy, że Amerykanka to była podwójna pogrmczyni naszej mistrzyni Joanny Jędrzejczyk. Namajunas swój tytuł mistrzowski wagi słomkowej utraciła w maju 2022 roku przegrywając z Carlą Esparzą po bardzo dramatycznie nudnej walce zakończoną decyzją sędziów.

Po tamtej porażce zawodniczka ta postanowiła zmienić dywizję wagową, ale zanim zadebiutowała w wadze muszej dużo trenowała z ciężarami i skupiła się na występach w grapplingu.

Jak myślicie, czy Rose Namajunas spróbuje jeszcze kiedykolwiek swoich sił w wadze muszej UFC czy raczej będzie chciała powrócić do kategorii słomkowej? Przypominamy, że w tej najniższej dywizji wagowej w UFC, Rose Namajunas była mistrzynią, a na swoim koncie ma nawet dwa zwycięstwa nad aktualnie panującą czempionką – Weili Zhang. Amerykanka wygrywała z Chinką na galach UFC 261 oraz UFC 268. Obie te gale odbyły się w roku 2021. Pierwszą wiktorię Namajunas odniosła przez nokaut wysokim kopnięciem, a drugą przez niejednogłośną decyzję sędziów.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis