MMA PLKrzysztof JotkoDoniesienia: Krzysztof Jotko zawalczy w PFL! Znamy szczegóły!

Doniesienia: Krzysztof Jotko zawalczy w PFL! Znamy szczegóły!

Według portalu severemma.com Krzysztof Jotko zawalczy 1 kwietnia na gali Professional Fighters League. Zastąpi on kontuzjowanego Omariego Akhmedova. Rywalem będzie Irlandczyk – Will Fleury.

Jotko to były zawodnik UFC, obecnie podpisał kontrakt w PFL. W organizacji Ultimate Fighting Championship zadebiutował 6 grudnia 2013 na gali UFC Fight Night. W debiucie jednogłośną decyzja na punkty pokonał Brazylijczyka – Bruno Santosa.

Jego bilans w UFC to 11 wygranych 6 porażek. Wygrał tam między innymi ze Scotem Askhamem, Erykiem Andersem czy Geraldem Meerschaertem. Ostatnią walkę stoczył 1 października 2022 na gali UFC Fight Night przegrywając Brendanem Allenem.

Jotko zadebiutuje już w kwietniu!

Fleury to pretendent do pasa EFM w kategorii do 93 kg oraz mistrz UAE Warriors w kategorii średniej. Walczył dla takich organizacji jak Bellator, EFM czy UAE Warriors. W organizacji Bellator stoczył sześć pojedynek, z których wygrał cztery. Pokonał tam takich zawodników jak Shaun Taylor, Antonio Jones, Justin Moore czy Kent Kauppinen.

Potem walczył w organizacji EFM. Stoczył tam dwa pojedynki wygrywając tylko jeden. Wygrana ta miała miejsce podczas EFM Show 2, gdzie jednogłośnie na punkty pokonał Hojata Khajevanda.

Pas mistrza organizacji EFM do 93 kg próbował zdobyć podczas EFM 3. W walce o ten tytuł przegrał z Maciejem Różańskim. Ostatnią większa organizacją, w której walczył jest UAE Warriors. Stoczył tam jeden pojedynek na 28 edycji, w którym pokonał Tareka Suleimana i tym samym zdobył tytuł mistrza organizacji w wadze średniej. Ostatnią walkę stoczył w 2022roku na gali PFL 8:2022 play-off pokonując Anthonego Salomona.

Zobacz także:

Mocna spina Jóźwiaka z Dubielem za kulisami! Musiała interweniować ochrona [WIDEO] Co wy na to?

Za kulisami pierwszej konferencji High League 6 doszło do spiny pomiędzy Pawłem Jóźwiakiem, a Marcinem Dubielem. Wkroczyć musiała ochrona, aby uspokoić całą sytuację. Prezes Fight Exclusive Night nie jest fanem Dubiela…. Podopieczny Przemysława Szyszki zdradził, że jest otwarty na potencje starcie z Jóźwiakiem.

Michalczewski zapewnia: Kiedyś zasady były inne, ważyliśmy każde słowo na konferencji! Widzieliście?

Dariusz Michalczewski w rozmowie na kanale GROMDA wspominał jak wyglądała sytuacja w latach 90.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis