MMA PLUFCDONIESIENIA: Joanna Jędrzejczyk nie zrobi wagi przed UFC Tampa. Waterson odrzuciła limit umowny!

DONIESIENIA: Joanna Jędrzejczyk nie zrobi wagi przed UFC Tampa. Waterson odrzuciła limit umowny!

Foto: Esther Lin, MMA Fighting

Niedobre informacje przed występem Joanny Jędrzejczyk (15-3) na gali UFC on ESPN+ 19 w Tampie na Florydzie. Jak wynika z nieoficjalnych doniesień Polka nie jest w sanie wypełnić zakładanego limitu wagowego i jej pojedynek z Michelle Waterson (17-6) nie dojdzie do skutku.

Brazylijski portal Combate informuje, Karate Hottie” zaproponowano zmierzenie się z jedną z dwóch innych uczestniczek gali w Tampie. Zarówno Mackenzie Dern (7-0) jak i Amanda Ribas (7-1) zostały jednak przez Amerykankę odrzucone.

Michelle Waterson prawdopodobnie zawalczy 2 listopada na gali UFC 244 w Madison Square Garden.

Waterson odrzuciła możliwość walki w umownym limicie do 119 funtów. “Karate Hottie” to była mistrzyni kategorii atomowej Invicta FC i jak na warunki wagi słomkowej jest zawodniczką stosunkowo małą. Walka w podwyższonym limicie z pewnością byłaby dla niej niekorzystna.

W tej sytuacji możliwą rywalką polskiej zawodniczki na sobotnią galę jest Angela Hill (10-7). “Overkill” swoją ostatnią walkę stoczyła stosunkowo niedawno. 21 września na gali UFC on ESPN+ 17 w Meksyku pokonała ona debiutującą w UFC Ariane Carnelossi (12-2).

AKTUALIZACJA:

Raphael Marinho z Combate informuje, iż w grę wchodził catchweight do 120 funtów. Drugą opcją dla Waterson była natomiast walka na UFC 244, gdzie zmierzy się z inną byłą mistrzynią Jessicą Andrade (20-7).