MMA PLUFCDonald Trump zadzwonił do zawodnika UFC, pogratulował mu wygranej: Jesteś świetny [WIDEO]

Donald Trump zadzwonił do zawodnika UFC, pogratulował mu wygranej: Jesteś świetny [WIDEO]

Foto: Facebook/ Donald Trump

Prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump zadzwonił do zawodnika UFC, by pogratulować mu zwycięstwa. Chodzi o Colby’ego Covingtona, który w miniony weekend odniósł bardzo przekonujące zwycięstwo.

“Chaos” w walce wieczoru gali UFC Vegas 11 pokonał przez TKO w piątej rundzie Tyrona Woodleya. W walce tej, do casu nokautu, zdecydowanie przeważał i nikt nie miał prawa kwestionować jego wyższości nad byłym mistrzem wagi półśredniej.

Donald Trump zadzwonił do zawodnika UFC, pogratulował mu wygranej: Jesteś świetny

Co ciekawe, podczas podsumowującego wywiadu Covingtona z dziennikarzami po minionej gali, do zawodnika UFC zadzwonił prezydent Donald Trump.

Rozmowa zawodnika UFC z prezydentem USA została nagrana przez stację ESPN:

“Jesteś świetny, jesteś fantastycznym zawodnikiem. Sprawiasz, że to wygląda na łatwą wygraną. Nie wiem jak to robisz. Gratulacje! Chciałem obejrzeć tę walkę dzisiaj. Byłeś świetny! To była łatwa robota, stosunkowo łatwa robota. Jestem z Ciebie dumny. Właśnie wygłosiłem ważne przemówienie, na którym było 35 tysięcy ludzi. Powiedziałem im, że chcę teraz wrócić do domu i obejrzeć Colby’ego.” – powiedział Trump.

Covington, który prywatnie jest wielkim sympatykiem Donalda Trumpa i nie ukrywa, że jego poglądy są bardzo bliskie obecnie urzędującemu prezydentowi USA, był bardzo wzruszony tym telefonem:

“Dziękuję Panie Prezydencie. Dodałeś mi ogromnej energii, kiedy uścisnąłem Twoją dłoń w niedzielę na Twoim wiecu wyborczym.”

Covington bowiem tydzień wcześniej był obecny na wiecu wyborczym Donalda Trumpa w Nevadzie. W spotkaniu prezydenta z wyborcami brali udział też: Dana White i zawodnicy UFC: Justin Gaethje i emerytowany już Henry Cejudo.

Rozmowa Donalda Trumpa z Colbym Covingtonem poniżej:

Zobacz także:

Jan Błachowicz przeszedł test na koronawirusa na Fight Island. Do UFC 253 już tylko kilka dni!

Jan Błachowicz (26-8) jest już na tzw. Fight Island w Abu Dhabi, gdzie w najbliższy weekend stoczy walkę o mistrzowski pas UFC. “Cieszyński Książę” musiał dopełnić “formalności” i przejść test na obecność koronawirusa SARS-CoV02.

“Odliczanie do UFC 253”. Co znalazło się w materiale przygotowanym przez UFC?

Organizacja UFC jak zwykle przy okazji numerowanych gal przygotowuje specjalny materiał wprowadzający do gali. Tym razem skupiono się na dwóch mistrzowskich pojedynkach – Adesanya vs. Costa i Reyes vs. Błachowicz.