MMA PLUFCDonald Trump po telekonferencji, w której brał udział Dana White: Sport wróci prędzej niż później!

Donald Trump po telekonferencji, w której brał udział Dana White: Sport wróci prędzej niż później!

Szef UFC Dana White był jednym z liderów sportowych, którzy wzięli udział w telekonferencji z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem. O planowanym spotkaniu informowaliśmy wczoraj. Teraz głos w sprawie zastopowania wydarzeń sportowych zabrał sam prezydent USA.

Kilka godzin po spotkaniu prezydenta Donalda Trumpa, w którym udział wzięli także: prezes UFC Dana White, komisarz NHL Gary Bettman, komisarz WNBA Cathy Engelbert, komisarz MLS Don Garber, komisarz NFL Roger Goodell, komisarz MLB Rob Manfred, komisarz PGA Tour Jay Monahan, komisarz NBA Adam Silver, komisarz LPGA Michael Whan, prezes WWE Vince McMahon i prezes Breeders cup Drew Fleming, otrzymaliśmy oficjalny głos z Białego Domu na temat trudnego dla sportu czasu w okresie pandemii COVID-19.

Prezydent Donald Trump zapewnił, że sport wróci prędzej, niż później:

“Właśnie rozmawiałem z komisarzami i liderami praktycznie wszystkich lig sportowych. To sami liderzy w swoich dziedzinach. Chcą wrócić. Muszą wrócić. Ale na razie nie mogą tego zrobić. Ich sporty nie zostały zaprojektowane na tego typu problemy. Nasze społeczeństwo nie zostało przygotowane na takie czasy. Będziemy musieli wrócić i chcemy to zrobić wkrótce.

Chcę widzieć fanów z powrotem w halach. Jak tylko będzie to możliwe, chcę, by sport wrócił. Fani też tego chcą. Chcą oglądać koszykówkę, baseball, piłkę nożną i hokej. Chcą oglądać swoje sporty, chcą wyjść na pole golfowe, pooddychać świeżym, czystym powietrzem i pograć.

Nie mogę zapewnić wam daty, kiedy to wszystko wróci do normy, ale będzie to wcześniej niż później. Na razie nie możemy się rozprzestrzeniać. Tego potrzebujemy w tym trudnym okresie. Ale niedługo ludzie znowu będą zapełniać hale sportowe, tak jak miało to miejsce wcześniej.”