Don Kasjo składa oficjalny protest odnośnie werdyktu walki z Adrianem Polakiem!

Foto: FAME MMA
Foto: FAME MMA

W jednej z walk na FAME MMA 3 Adrian Polak zawalczył z Don Kasjo. Sędziowie niejednogłośnie przyznali zwycięstwo Polańskiemu, a w mediach rozpętała się burza.

Adrian wskoczył do karty walk na ostatnią chwilę, zastępując kontuzjowanego Ambro. Co oznaczało, że konflikt na linii ŻycińskiAmroziak musi zostać przełożony na jedną z kolejnych gal.

Polak był od Kasjusza prawie 20 kilogramów lżejszy, a w MMA nie raz przekonywaliśmy się, że waga odgrywa bardzo dużą rolę. Podobnie i było tym razem. Don Kasjo w przeszłości trenował boks, było to widać w pojedynku, gdyż na głowie Polańskiego wylądowało ponad 30 ciosów! Raz Adrian spróbował obalenia, ale różnica siły zrobiła swoje i Kasjusz szybko zdobył pozycję dominującą.

Gdy obaj stawali do werdyktu to kibice oglądający transmisje, zgromadzeni w Łodzi fani, komentatorzy, eksperci byli przesądzeni o łatwym triumfie Don Kasjo. Jednak dwóch sędziów było innego zdania. Ostatecznie niejednogłośnie na punkty wygrał… Adrian Polak!

Oficjalny funpage FAME MMA podał informację o tym, że Kasjo złożył oficjalny protest. Zgodnie z regulaminem miał na to 24 godziny od zakończenia walki. Decyzję poznamy za 48 godzin.

“Wszystko wskazuje na to, że jest szansa na zmianę niezrozumiałej dla większości decyzji sędziowskiej jednej z wczorajszych walk. Kasjusz Życiński złożył dziś oficjalny protest, który przysługiwał mu zgodnie z regulaminem do 24 godzin po odbytej walce. W ciągu 48 godzin poznamy decyzję komisji.”

Wszystko wskazuje na to, że jest szansa na zmianę niezrozumiałej dla większości decyzji sędziowskiej jednej z…

Opublikowany przez FAME MMA Niedziela, 31 marca 2019