MMA PLDon KasjoDon Kasjo po FAME MMA 10: To byli sędziowie z KSW, ten werdykt to walka federacji [WIDEO]

Don Kasjo po FAME MMA 10: To byli sędziowie z KSW, ten werdykt to walka federacji [WIDEO]

Don Kasjo zaraz po gali FAME MMA 10 udzielił wywiadu naszemu portalowi, w którym skomentował całe zamieszanie dotyczące werdyktu w jego walce z Normanem Parkiem.

Zdaniem sędziów były mistrz wagi lekkiej KSW pokonał na punkty Don Kasjo Króla, ale z werdyktem tym nie zgadza się nie tylko sam Kasjusz Życiński, ale i organizacja FAME MMA.

Właściciele FAME MMA w osobie Boxdela i Wojciecha Goli zapowiedzieli złożenie protestu do werdyktu sędziów w tej konfrontacji, z czego później Boxdel się wycofał.

A jak tę sytuację widział sam Don Kasjo?

Don Kasjo po FAME MMA 10: To byli sędziowie z KSW, ten werdykt to walka federacji [WIDEO]

W rozmowie z Dominikiem Woźniakiem, Kasjusz Życiński zaznaczył, że jego walkę z Normanem Parkiem punktowali sędziowie z KSW i jego zdaniem werdykt ten był walką dwóch największych polskich organizacji zajmujących się mieszanymi sztukami walki:

“Miałem taką refleksję, kiedy zamilkł konferansjer przed ogłoszeniem werdyktu: Kurwa, przecież tu są sędziowie z KSW, a ten świat sportu, ten świat MMA, ten świat KSW tak bardzo nakręcali. Oni wywarli presję na tych sędziach, bo to sędziowie z KSW byli. Uważam, że to była walka federacji. Bo zobacz – ja nie wyobrażam sobie, żeby jak ktoś pojechałby mi na rodzinę, że ja kiedykolwiek z nim piątkę zbiję. A tutaj był “mamrot”, który miał jechane na rodzinę, nie chciał z nim piątki zbić i poprosił, żeby “Pałka” przeprosił rodzinę i wtedy mu piątkę przybije, a teraz nawet jest za nim, bo sport, bo MMA. Jak sport ma wygrać, to powinien wygrać, a nie, że melanżownik Don Kasjo wchodzi, pięć rund i deklasuje gościa.”

Całość do obejrzenia poniżej:

Zobacz także:

FAME MMA 10: Don Kasjo przegrywa decyzją sędziów z Normanem Parkiem! Będzie protest… właścicieli!

I przyszedł czas na walkę wieczoru gali FAME MMA 10! To starcie, na które czeka duża część środowiska mieszanych sztuk walki i boksu w Polsce. Na przeciwko siebie w walce bokserskiej stanęli Don Kasjo Król i były mistrz wagi lekkiej KSW i były zawodnik UFC Norman Parke.

Powrót Bonusa BGC do FAME MMA? Gola: Ostatnio sobie wszystko wyjaśniliśmy…

Piotr Witczak powróci do organizacji FAME MMA? Wojciech Gola w Kanale Sportowym zdradził, że ich relacje z ”Łazarskim Gladiatorem” się zdecydowanie poprawiły.

Wyższe bonusy po UFC 262. Nowy mistrz wagi lekkiej wśród nagrodzonych [WIDEO]

Za nami gala UFC 262 w Houston. Po jej zakończeniu tradycyjnie przyznano kilka dodatkowych bonusów pieniężnych.