MMA PLDon KasjoDon Kasjo ostro o trenerze Najmana: “To zwykły frajer!”[WIDEO]

Don Kasjo ostro o trenerze Najmana: “To zwykły frajer!”[WIDEO]

Do skandalicznych scen doszło zaraz po zakończonym pojedynku pomiędzy Kasjuszem Życińskim a Marcinem Najmanem. Trener El Testosterona – Damian Herczyk podszedł do Don Kasjo, którego trzymali ochroniarze i wykręcił mu nogę.

Na sali od razu można było usłyszeć krzyk bólu Kasjusza Życińskiego. Od samego początku wiadomo było, że kontuzja jest poważna ponieważ zaraz po opuszczeniu oktagonu Don Kasjo musiał udać się do szpitala, gdzie założono mu gips. Prawda okazała się brutalna. Jak sam przyznał, w wyniku ataku ze strony Damiana Herczyka, Kasjusz Życiński doznał zerwania ścięgien i więzadeł w nodze. Jest to bardzo poważna kontuzja, po której wielu sportowców nie jest w stanie wrócić do dawnej sprawności, nie mówiąc już o sportowcach-amatorach.

Zawodnik opowiedział o całym zajściu w wywiadzie udzielonym naszej redakcji. W rozmowie z Arkadiuszem Hnidą, Don Kasjo w mocnych słowach powiedział co sądzi o zachowaniu i osobie Damiana Herczyka.

– Trener Herczyk wydał oświadczenie w którym przeprasza, ale nie powinno dojść, powiedzmy sobie szczerze, do takiej sytuacji. Uważasz, że zrobił to z premedytacją?

– Znaczy, to chyba każdy widział. Trzeba być zwykłym frajerem żeby jeszcze podejść potem i kłamać w żywe oczy. Jemu się chyba w tym łbie popie*doliło. Co on zapomniał że tam był trzynaście kamer? I że my tego nie zobaczymy? Ja się pytam jakim sposobem ty byłeś przy mnie a nie przy swoim Marcinku. No i on jakieś głupie wymówki, a ja już, w tych emocjach mówię dobra nara i tyle.

To zwykły frajer!

Jak Kasjusz dowiedział się o tym co tak naprawdę działo się w oktagonie?

Jak już w karetce jechałem to panowie z karetki mi pokazali wideo, że jest już w internecie. Jak on podbiego i z premedytacją mi skręca tę nogę. No ku*ewskie, frajerskie zachowanie. Nie wiem naprawdę. Na Najmana byłem przygotowany mega, bo po nim też mogłem się wszystkiego spodziewać. Ale ten trener przychodził do mnie przed walką się witać. Myślę sobie, no dobra, team Najman ale nic nie mam do chłopa więc normalnie mu rękę podałem. A potem takie frajerskie zachowanie? I to jest sportowiec? On prowadzi zawodników? To jest frajer zwykły!

Mimo że mocne, słowa Kasjusza nie dziwią. Został on zaatakowany bez ostrzeżenia, bez powodu w momencie gdy trzymali go ochroniarze i w żaden sposób nie mógł się bronić. Znamienne w całej sytuacji jest to, że kontuzja przydarzyła się Kasjuszowi po ataku trenera Marcina Najmana a nie po akcji byłego boksera. Fakt ten dobrze oddaje absurdalność występu El Testosterona.

Cały wywiad z Kasjuszem Życińskim dostępny jest [TUTAJ]

Przeprosiny

Damian Herczyk wystosował wczoraj oficjalne oświadczenie dotyczące sobotniego zajścia. Trener DAAS Berserkers Team Bielsko-Biała wyraził w nim ubolewanie odnośnie swojego zachowania i przeprosił Kasjusza Życińskiego.

Popełniłem błąd i z całego serca chciałbym za niego przeprosić. Wszelkie tłumaczenia „dlaczego tak się stało?” z mojej strony uważam za zbędne. (…) W pełni jestem świadomy, ze moje zachowanie było kompletnie nieprofesjonalne. Zadziałałem impulsywnie, nie do końca w całym ferworze wiedząc co tak naprawdę się dzieje. (…) Nie mam nic na swoje usprawiedliwienie. Złe oceniłem sytuacje, odruchowo chcąc wyeliminować zagrożenie, co przerodziło się w ogromny błąd. Jeszcze raz serdecznie wszystkim przepraszam- zarówno sportowców, młodzież, federacje FameMMA jak i samego Kasjusza. Pamiętajcie proszę, ze jesteśmy tylko ludźmi.

Szanowni Państwo,Wczorajsza sytuacja była dla mnie ogromną lekcją. Popełniłem błąd i z całego serca chciałbym za niego…

Posted by DAAS Berserkers Team Bielsko-Biała on Sunday, November 22, 2020

Nagranie z ataku na Kasujsza Życińskiego:

Reakcja Fame MMA

Organizacja zapowiedziała, że wyciągnie konsekwencje wobec zachowania Damiana Herczyka. Federacja poinformowała o tym w oświadczeniu opublikowanym zaraz po zakończonym pojedynku.

Tak jak Marcin Najman zapowiadał, to była jego ostatnia walka w FAME MMA. Na pewno! Dodatkowo wobec niego jak i jego trenera, który zaatakował Kasjusza, zostaną wyciągnięte konsekwencje. Niedługo wydamy stosowne oświadczenie. Przepraszamy Was i przepraszamy Kasjusza, za to co się przed chwilą wydarzyło w klatce.

Zobacz także:

Najman odpowiada Bońkowi i Borkowi: Niech się zajmie obsługą telefonu, by znowu swojego kopyta nie opublikował

Marcin Najman nie pozostał głuchy na obelgi i odpowiada Zbigniewowi Bońkowi i Mateuszowi Borkowi. Obaj skrytykowali “El Tesosterona” za jego “walkę” na minionej gali FAME MMA 8.

FAME MMA ukarze Marcina Najmana! Pieniądze z kary pójdą na… wsparcie amatorskiego MMA!

Organizacja FAME MMA ukarze Marcina Najmana! “El Testosteron” dał najgorszą walkę w swojej sportowej karierze, gdzie na gali FAME MMA 8 obalił, a potem kopnął swojego rywala w walce… bokserskiej. Za swoje zachowanie Najman został zdyskwalifikowany.

Trener Najmana przeprasza za akcję z Don Kasjo: Moje zachowanie było kompletnie nieprofesjonalne

Trener Marcina Najmana Damian Herczyk przeprasza za akcję z Don Kasjo, która wydarzyła się na minionej gali FAME MMA 8. Po zdyskwalifikowaniu “El Testosterona” za nielegalne ciosy podczas walki z Kasjuszem Życińskim, w klatce wywołała się awantura.