MMA PLarmia fight nightDominik Tkaczyk vs. Dawid Kareciński na Armia Fight Night 12

Dominik Tkaczyk vs. Dawid Kareciński na Armia Fight Night 12

Starszy Szeregowy Dawid Kareciński (2-0)  vs. Szeregowy Dominik Tkaczyk (1-2) na gali AFN 12 w Gliwicach!

Poznał swojego rywala Dawid Kareciński! Już 26 lutego stanie w szranki z żołnierzem Pułku Ochrony im. gen. dyw. Bolesława Wieniawy – Długoszowskiego,  Szeregowym Dominikiem Tkaczykiem. Reprezentant RKT Radom debiutował zawodowo na gali Madness Cage Fighting 6 we wrześniu 2020 roku, przegrywając wówczas z Giorgim Esiavą. Powrócił jednak do klatki dając świetne show kibicom na gali AFN Special Edition w maju tego roku w widowiskowy sposób rozprawiając się z Kamilem Warzybokiem, kończąc pojedynek  w drugiej jego odsłonie. Ostatnio mogliśmy oglądać go w klatce w starciu z Kacprem Wróblem na gali AFN 11 – BITWA O NIEPODLEGŁOŚĆ w listopadzie ubiegłego roku, jednak już w pierwszej rundzie musiał uznać wyższość swojego rywala.

Dominik Tkaczyk vs. Dawid Kareciński
Foto: Armia Fight Night

Z kolei słynny „Karakan” , zapaśnik Śląska Wrocław, będący medalistą Mistrzostw Świata i Europy, w spektakularny sposób przywitał się z kibicami w swoim zawodowym debiucie. Mowa tu o pojedynku z Rashedem Kaddourą, który miał miejsce w styczniu 2021 roku na gali Armia Fight Night  z numerem 9. Pokonał swojego rywala przez TKO, ciosami w parterze już w pierwszej odsłonie pojedynku!  Pół roku później skrzyżował rękawice z Przemysławem Górnym na jubileuszowej edycji gali w Żywcu, po batalii na pełnym dystansie Kareciński zwyciężył na kartach sędziowskich. Zawodnik z Wrocławia trenuje pod okiem Witolda Kostki oraz Romana Zięby. Swoje brazylijskie jiu-jitsu doskonali razem z Erykiem Maj.

Szykuje się ciekawa walka w kategorii piórkowej! Czy dobra passa Karecińskiego zostanie przerwana i tym samym Tkaczyk powróci na zwycięskie tory? A może to „Karakan” opuści klatkę AFN z trzecią zawodową wygraną?

O tym dowiemy się już 26 lutego!

O gali Armia Fight Night 12:

Dwunasta edycja gali Armia Fight Night –  odbędzie się 26 lutego w Gliwicach. Kibice będą mogli oglądać to sportowe widowisko na antenie TVP Sport. Dziesięć poprzednich edycji – w tym jedna Edycja Specjalna – nie zawiodły oczekiwań wymagających kibiców – również tym razem fani sportów walki mogą liczyć na mocne sportowe zestawienia.

Nazwiska bohaterów tego wydarzenia organizacja będzie odsłaniać niebawem. Zachęcamy do śledzenia mediów społecznościowych Armia FightNight oraz wspólnego oglądania dwunastej edycji gali.

Gala organizowana przy współpracy federacji Armia FightNight z 18 Dywizją Zmechanizowaną Wojska Polskiego na czele z gen. dyw. Jarosławem Gromadzińskim.

[informacja prasowa]

Zobacz także:

Rzucił FEN dla KSW 66! Paweł Jóźwiak wściekły: Dożywotnio skreślony! Co wy na to?

W dniu dzisiejszym działo się wiele wokół najbliższej gali KSW, najpierw wypadł Tomasz Romanowski z powodów zdrowotnych, a następnie ogłoszone zastępstwo, którym jest Robert Maciejowski (5-3-1). Jednak pojawiły się wcześniej nieujawnione informację ze strony FEN!

Prokuratura złożyła zażalenie w sprawie “Słowika”! Warszawski sąd podjął decyzję! Widzieliście?

Czy nowy boss MMA-VIP pozostanie na wolności? Warszawski sąd podjął decyzję w sprawie zażalenia prokuratury odnośnie Andrzeja Z. ps. “Słowika”.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis