Na początku listopada odbędzie się gala UFC 217, na której zobaczymy aż trzy obrony mistrzowskiego pasa, w tym w kategorii koguciej Cody’ego Garbrandta (11-0) z TJ Dillashawem (14-3). No love zdobył pas w grudniu zeszłego roku w walce z Dominickiem Cruzem (22-2). Wówczas wygrał z nim przez jednogłośną decyzję.

Garbrandt miał się zmierzyć z Dillashawem w lipcu tego roku podczas UFC 213, ale doznał kontuzji pleców i walkę odwołano. Dominick Cruz postanowił tym razem wyrazić gotowość do ewentualnego zastąpienia jednego z nich w razie ponownej kontuzji.

„Właściwie cały czas trenuję. Dla mnie, walka o tytuł jest ważna. Miałem szansę zdobyć pas, broniłem go dłużej niż ktokolwiek w tej dywizji, pomogłem ją zbudować.

Dałem Cody’emu szansę walki ze mną kiedy mogłem zawalczyć ponownie z TJ’em. Zrobiłem to, żeby zbudować tę dywizję. Wprowadziłem kolejnego gościa i walczyłem z nim o tytuł, ponieważ chciałem kogoś kolejnego w grze. Potrzebowaliśmy tego w tej dywizji. Jeśli którykolwiek z tych gości dozna kontuzji, wchodzę w to i będę walczył o tytuł, na 100 %.”

Były mistrz wskazał również kto według niego powinien wygrać to starcie:

„Chciałbym, żeby wygrał Cody, ponieważ dojdzie do naszego rewanżu o pas. To będzie naprawdę zacięta walka i będzie dobra dla mnie.”

Gala UFC 217 z udziałem Cody’ego Garbrandta i TJ Dillashawa odbędzie się 4 listopada w Nowym Jorku. Zobaczymy na niej również występ naszej rodaczki, Joanny Jędrzejczyk, która spotka się z Rose Namajunas.

 

Pitbull Sports