MMA PLMarcin TyburaDokonał niemożliwego! Marcin Tybura ustanowił rekord w wadze ciężkiej UFC! 

Dokonał niemożliwego! Marcin Tybura ustanowił rekord w wadze ciężkiej UFC! 

Marcin Tybura (20-6) wraca w świetnym stylu! Reprezentant Ankosu Poznań może aktualnie pochwalić się passą trzech zwycięstw z rzędu. 34-latek w swojej ostatniej walce ustanowił rekord w kategorii ciężkiej UFC!

Wojownik pochodzący z Uniejowa miał ciężki czas! Doznał bolesnych porażek z rąk Shamila Abdurakhimova i Augusto Sakaia. Podopieczny Andrzeja Kościelskiego i Kamila Umińskiego podczas UFC on ESPN+27 miał świadomość, że walczy o przetrwanie. Polak wrócił do planu, który przynosi dobry efekt. Obalenia i kontrola z góry. Tak też było w przypadku walki z Sergey’em Spivakiem. Sędziowie zgodnie punktowali jednogłośnie na konto Tybury.

Abu Dhabi wydaje się szczęśliwe w wykonaniu Marcina Tybury. Pierwsza walka na tym terytorium odbyła się na numerowanej gali UFC 251. Polak jednogłośna decyzją sędziów pokonał doświadczonego Maxima Grishina, który wskoczył w zastępstwo.

Marcin Tybura ustanawia rekord!

Marcin Tybura swoim sobotnim pojedynkiem z Benem Rothwellem (38-13) ustanowił rekord w kategorii ciężkiej UFC! Mowa o wyprowadzanych uderzeniach podczas walki. Trzeba przyznać, że tempo tego starcia mogło robić wrażenie. Łącznie panowie wyprowadzili 561 uderzeń. Dokładne statystyki tego starcia zobaczycie poniżej.

Od samego początku obaj wchodzili w mocne wymiany. Ben przycisnął i wydawało się, że pierwsze pięć minut należało do niego.

W drugiej rundzie jeszcze bardziej aktywniejszy był Tybura. Polak coraz częściej dochodził do celu swoimi ciosami z kontry. Wszystkich uderzeń było naprawdę mnóstwo – co pokazują statystyki.

W trzeciej odsłonie Marcin ponownie górował w stójce. Więcej jego uderzeń dochodziło do celu. Podopieczny Andrzeja Kościelskiego chciał podkreślić zwycięstwo i przy siatce ruszył po obalenie. Udało się i do końca rundy kontrola z góry – obijanie już porozbijanego i krwawiącego weterana.

Trzeba dodać, że było to jedno z najważniejszych zwycięstw Marcina Tybury (20-6) w dotychczasowej karierze. Zwycięstwo nad takim weteranem jak Ben Rothwell (38-13) na długo zapisze się w historii polskiego MMA. Amerykanin w UFC jest od 2009 roku, a mierzył się z takimi zawodnikami jak Cain Velasquez, Mark Hunt, Alistair Overeem czy Junior Dos Santos.

Zobacz także:

Piątkowska odrzuciła propozycje walki na Genesis! Zaskoczeni?

Tak to prawda! Ewa Piątkowska dostała propozycje walki na gołe pięści w organizacji Genesis. Odrzuciła pojedynek z..

Nate Diaz komentuje zestawienie McGregor vs Poirier! Zgadzacie się z Amerykaninem?

Nate Diaz postanowił skomentować potencjalne zestawienie McGregora z Poirierem. Zrobił to w mocny sposób, sami zobaczcie