Zarabiaj na konopiach
 
 
MMA PLInneDobry trening z rowerem w roli głównej – jak go przeprowadzić i co ze sobą zabrać?

Dobry trening z rowerem w roli głównej – jak go przeprowadzić i co ze sobą zabrać?

Każda osoba, która chce wyrzeźbić swoją sylwetkę, poprawić ogólną kondycję organizmu oraz zrzucić zbędne kilogramy, powinna rozważyć rozpoczęcie treningów rowerowych. Jak zacząć swoją przygodę z jazdą na rowerze, aby po pewnym czasie zauważyć pierwsze efekty?

Trening rowerowy

Trening rowerowy na odchudzanie

Jazda na rowerze to doskonały sposób na utratę zbędnych kilogramów. Nawet spokojna jazda po prostej drodze bez większych pochyleń pozwala spalić około 350 kalorii w ciągu godziny. Wystarczy zwiększyć tempo o zaledwie 5 km/h, aby w tym samym czasie spalić nawet dwukrotnie więcej kalorii.

Regularne treningi rowerowe nie tylko sprzyjają utracie kilogramów, ale także pięknie wysmuklają i rzeźbią nogi. Uda stają się jędrne, łydki zdecydowanie twardsze, a pośladki pięknie zarysowane.

Trzeba pamiętać o tym, że trening rowerowy, którego celem jest utrata zbędnych kilogramów, nie może być zbyt krótki. Wszystko dlatego, że podczas pierwszych 30 minut aktywności fizycznej organizm spala zgromadzone w mięśniach cukry – dopiero później zaczyna czerpać energię z tkanki tłuszczowej.

Trening rowerowy dla osób początkujących

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z jazdą na rowerze, powinny, przynajmniej na początku, jeździć wolno i rekreacyjnie. Bardzo ważne jest wyrównanie oddechu – w momencie, kiedy pojawia się zadyszka, należy zwolnić i unormować oddech. Z czasem mięśnie zaczną lepiej reagować na wysiłek, a organizm przyzwyczai się do aktywności – wtedy można stopniowo rozpocząć wydłużanie treningów.

Bardzo ważne, aby każdy trening rowerowy rozpocząć przynajmniej 10-minutową rozgrzewkę. Przygotowuje ona układ krwionośny oraz serce do zwiększonego wysiłku oraz minimalizuje ryzyko bolesnych kontuzji.

Intensywność treningu na rowerze powinna zależeć od wydajności i jej możliwości organizmu. Bardzo ważne jest, aby nie przesadzać, stopniowo przyzwyczajając organizm do jazdy.

Co jest potrzebne do treningów rowerowych?

To, że do treningów na rowerze potrzebny jest jednoślad, z pewnością jest jasne dla każdego. Jednak nie każdy wie, że równie dobrze może być to rower stacjonarny, służący do treningów pod dachem.

Każda osoba planująca aktywność fizyczną na rowerze, powinna zaopatrzyć się w wygodne obuwie i odpowiednie ubrania. Odzież rowerowa doskonale odprowadza pot z powierzchni skóry i posiada właściwości termoregulacyjne. Niektóre z wykorzystywanych przy jej produkcji materiałów wyposażone są w cząsteczki srebra, które wykazują działania antybakteryjne i nie dopuszczają do powstawania przykrych zapachów, co ma szczególne znaczenie podczas bardzo intensywnych treningów.

Wygodny plecak na rower pozwala mieć zawsze pod ręką najpotrzebniejsze przedmioty, takie jak choćby bidon z wodą.

W trakcie treningów koniecznie trzeba pamiętać o regularnym nawadnianiu organizmu. Regularne popijanie niewielkich porcji wody nie dopuszcza do odwodnienia, które mogłoby negatywnie odbić się na samopoczuciu i koncentracji rowerzysty. Osoby planujące wyjątkowo intensywne treningi mogą zdecydować się na napoje izotoniczne, które nie tylko nawadniają organizm, ale także uzupełniają utracone przez niego elektrolity.

[artykuł sponsorowany]

Zobacz także:

PFL 3 2023 – wyniki i najlepsze akcje [WIDEO]

Za nami gala PFL 3 2023, czyli kolejna gala tegorocznego sezonu regularnego amerykańskiej organizacji. Rywalizację rozpoczęli tym razem zawodnicy występujący w kategorii lekkiej oraz półśredniej.

Drugi pojedynek mistrzowski dodany do karty walk gali XTB KSW Colosseum 2

Konfrontacja o pas wagi średniej będzie drugim mistrzowskim pojedynkiem gali XTB KSW Colosseum 2. 3 czerwca na PGE Narodowym Paweł Pawlak (21-4-1 10 KO, 3 Sub), niepokonany od ośmiu walk numer jeden rankingu wagi średniej, zetrze się z będącym na fali pięciu wygranych z rzędu numerem dwa tego zestawienia, Tomaszem Romanowskim.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis