MMA PLUFCDobre wieści zza oceanu?! Polska na mapie UFC?

Dobre wieści zza oceanu?! Polska na mapie UFC?

Wielce prawdopodobne, że największa organizacja MMA na świecie ponownie zawita do kraju nad Wisłą!

UFC w Polsce
Foto: UFC

Pierwsze wydarzenie spod szyldu amerykańskiej marki odbyło się w kwietniu 2015 roku w krakowskiej Tauron Arenie. Dwa lata później UFC zawędrowało do gdańskiej Ergo Areny, czyli od ostatniego widowiska minęło już 5 lat – szmat czasu!

UFC w Polsce?

Tak, to możliwe! Przynajmniej według Davida Shawa, wiceprezesa federacji, który w wywiadzie poinformował, że Polska znajduje się na szczycie listy krajów, które w przyszłości chce odwiedzić UFC.

Trudno dać jednoznaczną odpowiedź, ale na pewno Polska jest na szczycie naszej listy. Mamy świetne relacje z Polsatem. Dobrze wspominamy Gdańsk. Pamiętam, jak intensywne było to przeżycie. Polska jest więc na szczycie naszej listy, ale nic konkretnego jeszcze nie mogę powiedzieć – tłumaczenie mmarocks.pl.

Na szczęście Polska nie idzie w odstawkę. Ba! To jeden z największych rynków MMA na świecie. Amerykański gigant nie ukrywa, że ma plany zrobić kolejną galę w naszym kraju, lecz nie jest w stanie sprecyzować kiedy.

Warto również podkreślić, ilu husarzy wojuje dla najlepszej ligi globu. Jest ich aż dziewięciu m.in. Mateusz Gamrot, Jan Błachowicz, Michał Oleksiejczuk czy Marcin Tybura. Lista cały czas się powiększa – ostatnio szeregi federacji zasilił Robert Bryczek.

ZOBACZ TAKŻE: Okniński podkręca atmosferę w sprawie walki z Don Diego: Skoro jestem taki słaby, to powinien…

Za pewnik można wziąć, że gala UFC w Polsce – prędzej czy później – się odbędzie. Nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i czekać na stosowne ogłoszenie. Pamiętajcie – do cierpliwych świat należy!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis