MMA PLBoksDmitry Bivol wypunktował Canelo Alvareza w Las Vegas: Udowodniłem, że jestem najlepszy w wadze półciężkiej!

Dmitry Bivol wypunktował Canelo Alvareza w Las Vegas: Udowodniłem, że jestem najlepszy w wadze półciężkiej!

Świetna i wyrównana walka w Las Vegas! Aktualny mistrz wagi półciężkiej WBA (limit do 175 funtów) Dmitry Bivol wypunktował Canelo Alvareza serwując mu drugą porażkę w zawodowej karierze.

Dmitry Bivol wypunktował Canelo Alvareza

Walka Bivol vs Alvarez odbyła się w T-Mobile Arenie w Las Vegas. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była decyzja sędziów punktowych. Ci jednogłośnie wskazali na wygraną Bivola w stosunku 115-113, 115-113, 115-113.

Canelo Alvarez tą porażką poniósł drugą przegraną w karierze. Wcześniej we wrześniu 2013 roku uległ Floydowi Mayweatherowi Juniorowi. Przerwał on też serię ośmiu wygranych z rzędu.

Bivol natomiast pozostał niepokonany w zawodowej karierze przedłużając rekord do stosunku 20-0.

W walce z Canelo, Bivol wykorzystywał przewagę warunków fizycznych, kontrolował dystans w walce i ze spokojem reagował na coraz bardziej sfrustrowanego Alvareza. Po walce przyznał, że udowodnił, iż jest najlepszym półciężkim na świecie:

“Dzisiaj udowodniłem, że jestem najlepszy w tej dywizji wagowej na świecie. Przepraszam Canelo, że zepsułem twój plan na walkę z Gennadym Gołowkinem. Ale dziękuję ci za walkę. Jesteś świetnym mistrzem i szanuję cię.” – mówił po walce.

Zobacz także:

Bellator 280 – wyniki i najlepsze akcje. Bader wciąż mistrzem, Romero kończy równo z gongiem, Niedzielski zwycięża [WIDEO]

Za nami gala Bellator 280 w Paryżu. Nie zabrakło efektownych skończeń. Na pełnym dystansie zawalczyli zaś reprezentanci Polski, choć z różnym skutkiem.

PFL 2022 #3 – wyniki i najlepsze akcje. Harrison, Pettis i MacDonald ze zwycięstwami [WIDEO]

Za nami trzecia gala bieżącego sezonu Professional Fighters League. W Arlington w stanie Texas rywalizację rozpoczęli zawodnicy wagi półśredniej oraz zawodniczki kategorii piórkowej.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis