MMA PLArchiwumConor McGregorDlaczego Conor McGregor przegrał z Poirierem na UFC 257? Absurdalna wymówka trenera!

Dlaczego Conor McGregor przegrał z Poirierem na UFC 257? Absurdalna wymówka trenera!

Choć gala UFC 257 już za nami, to w sieci ciągle pojawia się pytanie dlaczego Conor McGregor przegrał z Dustinem Poirierem w walce wieczoru tego wydarzenia. Trener Irlandczyka ma odpowiedź na to pytanie i jest to… absurdalna wymówka!

Dlaczego Conor McGregor przegrał
Foto: Screen

John Kavanagh, czyli główny trener klubu SBG Ireland, gdzie na co dzień trenuje Conor McGregor, w rozmowie z ESPN opowiedział o przyczynach porażki Irlandczyka w walce wieczoru minionej gali UFC 257.

Dlaczego Conor McGregor przegrał z Poirierem na UFC 257?

Kavanagh powołał się na niskie kopnięcia, którymi Dustin Poirier wykończył nogę McGregora, przyczyniając się do jego pierwszej porażki przez nokaut w zawodowej karierze. Zdaniem trenera SBG Ireland do porażki McGregora przyczyniły się… treningi w ochraniaczach!

“Conor robił mnóstwo sparingów i miałem nadzieję, że nie pojawi się u niego rdza przez długi brak występów. Ale, co ironiczne, wykończyła nas technika, którą ciężko odtworzyć na treningach. To, że Dustin Poirier wyprowadzał niskie kopnięcia nie jest zaskakujące. Częścią naszego treningu było przygotowanie się na to. Na sali treningowej próbujesz kopnąć sparingpartnera w nogę z całych sił, ale masz także ochraniacze. To buduje fałszywą pewność siebie.

Potem podczas walki dostajesz małe rękawice i nie masz ochraniaczy na goleniach. Od października 2018 roku, Conor tylko przez 40 sekund – w walce z Donaldem Cerrone – nie miał na sobie ochraniaczy na nogi i walczył bez nich. Jak widać, to jest ta rzecz, nad którą musimy popracować.”

Zobacz także:

Youtuber o walce z Benem Askrenem: Znokautuję go szybciej niż zrobił to Masvidal

Popularny amerykański youtuber Jake Paul wypowiedział się o walce z Benem Askrenem, byłym mistrzu ONE FC i byłym zawodniku UFC, z którym zmierzy się w walce w formule bokserskiej.

The War. Legalne ustawki kibiców na gołe pięści? To już się dzieje!

The War to nowa organizacja walk na gołe pięści. Kwestią czasu było, że pojawią się nowe warianty i pomysły jak zagospodarować ten rynek. Tym sposobem powstała organizacja, w której w tej formule odbędą się walki grupowe.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis