Dillashaw vs. Cejudo i Cruz vs. Lineker w planach na UFC 233. Waga musza ma zostać zamknięta

Wcześniejsze doniesienia na temat planowanej „superwalki” dwóch mistrzów na gali UFC  potwierdza brazylijski portal Combate. Prowadzone są negocjacje, aby TJ Dillashaw (16-3) i Henry Cejudo (13-2) spotkali się w walce o pas kategorii koguciej na UFC 233 w Anaheim.  Ponadto według informacji portalu na tej samej gali 26 stycznia powrócić ma były mistrz dywziji do 135 funtów Dominick Cruz (22-2). Jego rywalem ma być  Brazylijczyk John Lineker (31-8). Pojedynki nie zostały jeszcze dopięte, jednak organizacja nad tym pracuje.

Zarówno Dillashaw jak i Cejudo po raz ostatni walczyli na gali UFC 227. TJ znokautował wtedy Cody’ego Garbrandta (11-2) po raz drugi w ciągu kilku miesięcy i obronił pas kategorii koguciej. „The Messneger” z kolei przerwał długoletnie panowanie Demetriousa Johnsona (27-3-1) pokonując go po niejednogłośnej decyzji sędziowskiej.

Jeśli Cruz rzeczywiście powróci na gali w Anaheim jego rozbrat z oktagonem wyniesie ponad dwa lata. Po raz ostatni zawodnik ten wystąpił na gali UFC 207 pod koniec 2016 rokukiedy stracił pas mistrzowski na rzecz Garbrandta. Jeśli chodzi o Linekera to Brazylijczyk wygrał dwa ostatnie pojedynki. Po raz ostatni pojawił się w oktagonie w maju. Na gali UFC 224 znokautował Briana Kellehera (19-9) w trzeciej rundzie.

Portal Combate potwierdza również informacje, o których spekuluje się w ostatnim czasie. Według tych doniesień kategoria musza UFC ma zostać w najbliższej przyszłości zamknięta. Pojedynek nowego mistrza w wyższej kategorii wydaje się jednym z elementów swoistego wygaszania dywizji do 125 funtów.

Z kolei portal FloCombat również informuje o planowanym zamknięciu kategorii muszej. Część zawodników trafi do dywizji koguciej, reszta natomiast zostanie zwolniona.