Dillashaw vs. Cejudo i Cruz vs. Lineker w planach na UFC 233. Waga musza ma zostać zamknięta

Foto: Combate
Foto: Combate

Wcześniejsze doniesienia na temat planowanej „superwalki” dwóch mistrzów na gali UFC  potwierdza brazylijski portal Combate. Prowadzone są negocjacje, aby TJ Dillashaw (16-3) i Henry Cejudo (13-2) spotkali się w walce o pas kategorii koguciej na UFC 233 w Anaheim.  Ponadto według informacji portalu na tej samej gali 26 stycznia powrócić ma były mistrz dywziji do 135 funtów Dominick Cruz (22-2). Jego rywalem ma być  Brazylijczyk John Lineker (31-8). Pojedynki nie zostały jeszcze dopięte, jednak organizacja nad tym pracuje.

Zarówno Dillashaw jak i Cejudo po raz ostatni walczyli na gali UFC 227. TJ znokautował wtedy Cody’ego Garbrandta (11-2) po raz drugi w ciągu kilku miesięcy i obronił pas kategorii koguciej. „The Messneger” z kolei przerwał długoletnie panowanie Demetriousa Johnsona (27-3-1) pokonując go po niejednogłośnej decyzji sędziowskiej.

Jeśli Cruz rzeczywiście powróci na gali w Anaheim jego rozbrat z oktagonem wyniesie ponad dwa lata. Po raz ostatni zawodnik ten wystąpił na gali UFC 207 pod koniec 2016 rokukiedy stracił pas mistrzowski na rzecz Garbrandta. Jeśli chodzi o Linekera to Brazylijczyk wygrał dwa ostatnie pojedynki. Po raz ostatni pojawił się w oktagonie w maju. Na gali UFC 224 znokautował Briana Kellehera (19-9) w trzeciej rundzie.

Portal Combate potwierdza również informacje, o których spekuluje się w ostatnim czasie. Według tych doniesień kategoria musza UFC ma zostać w najbliższej przyszłości zamknięta. Pojedynek nowego mistrza w wyższej kategorii wydaje się jednym z elementów swoistego wygaszania dywizji do 125 funtów.

Z kolei portal FloCombat również informuje o planowanym zamknięciu kategorii muszej. Część zawodników trafi do dywizji koguciej, reszta natomiast zostanie zwolniona.