MMA PLUFCDiego Sanchez zwolniony z UFC po ponad 16 latach występów!

Diego Sanchez zwolniony z UFC po ponad 16 latach występów!

To koniec pewnej historii! Diego Sanchez zwolniony po UFC po ponad 16 latach występów dla amerykańskiego giganta!

Sanchez przewalczył dla UFC 32 pojedynki. Był zwycięzcą pierwszego sezonu The Ultimate Fighter. W finałowym starciu w turnieju wagi średniej w 2005 roku pokonał przed czasem Kenny’ego Floriana.

Diego Sanchez zwolniony z UFC po ponad 16 latach występów!

Rozstanie z organizacją UFC potwierdził w mediach społecznościowych sam zawodnik nazywając siebie wprost: “w końcu wolnym zawodnikiem” i oznaczając potencjalnych nowych pracodawców jak: Bellator MMA, One Championship czy BKFC:

Diego Sanchez swoją najbliższą walkę miał stoczyć 8 maja na gali UFC on ESPN 24. Jego rywalem miał być Donald Cerrone. Starcie to jednak zostało już zdjęte z rozpiski wydarzenia.

Przyczyną rozstania UFC z Diego Sanchezem najprawdopodobniej są krytyczne opinie zawodnika kierowane do swojego pracodawcy za pozostawienie samym sobie po powrocie do Las Vegas ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie na gali UFC 253 Sanchez przegrał z Jakiem Matthewsem.

“Nightmare” przyznawał wówczas, że ludzie od UFC nie zadbali odpowiednio o jego powrót do domu.

Zobacz także:

Łukasz Brzeski i Łukasz Sudolski powalczą o kontrakt w UFC!

Dwaj zawodnicy Babilon MMA staną przed szansą na dołączenie do największej organizacji MMA na świecie. O kontrakt z UFC podczas gal Dana White’s Contender Series powalczą Łukasz Brzeski oraz Łukasz Sudolski.

Badr Hari vs. Arkadiusz Wrzosek walką wieczoru GLORY 78! Będziecie oglądać?

Dziś, czyli 29 kwietnia 2021 roku – GLORY, największa organizacja stójkowych sportów walki na świecie, ogłasza cykl trzech wydarzeń, które rozpocznie gala GLORY 78 w Rotterdam Ahoy. Gala odbędzie się 17 lipca i jej główną walką będzie starcie pomiędzy Arkadiuszem Wrzoskiem, a Badrem Harim.

PFL 2021 #2 – wyniki i najlepsze akcje. Zwycięstwa MacDonalda i ostatnich mistrzów [WIDEO]

Za nami druga gala tegorocznego sezonu PFL, która odbyła się w Atlantic City w stanie New Jersey. Rywalizację rozpoczęli zawodnicy występujący w kategorii półśredniej oraz półciężkiej.

MMA wraca do korzeni w Polsce? Walki na zasadach pierwszych gal UFC na THE WAR

THE WAR to innowacyjna gala, na której mają się zmierzyć 3-osobowe zespoły na gołe pięści z użyciem łokci. Początkowo wydawało się, że tylko w takiej formule będziemy mogli obejrzeć zmagania zawodników. Okazuje się, że organizatorzy przygotowali kolejne niespodzianki dla widzów!