MMA PLBoksDeontay Wilder vs. Tyson Fury 2 w TVP Sport!

Deontay Wilder vs. Tyson Fury 2 w TVP Sport!

Foto: Bite Down Boxing

Znakomita wiadomość dla fanów boksu w Polsce. Wyczekiwane rewanżowe starcie między gigantami wagi ciężkiej światowego boksu Deontayem Wilderem (42-0-1) i Tysonem Furym (29-0-1) zobaczymy na antenie TVP Sport.

Jak poinformował dyrektora TVP Sport, Marek Szkolnikowski, transmisja  będzie dostępna na kanale TVP Sport, stronie internetowej sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Walka odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę z 22 na 23 lutego. Zawodnicy walczyć będą w MGM Grand w Las Vegas Stawką pojedynku będzie posiadany przez Wildera pas wagi ciężkiej federacji WBC.

Pierwsze starcie między tymi zawodnikami miało miejsce w grudniu 2018 roku w Los Angeles. Przewagę Fury’ego jego rywal był w stanie zniwelować dwoma nokdaunami – w dziewiątej i dwunastej rundzie. Ostatecznie sędziowie niejednogłośnie orzekli remis. Dla obu niepokonanych pięściarzy był to pierwszy remis w ich karierze.

Od czasu pierwszego pojedynku obaj zawodnicy wygrali po dwie walki. Amerykanin znokautował Dominica Breazeale’a i Luisa Ortiza. Z kolei Brytyjczyk po szybkim rozprawieniu się z Tomem Schwartzem w kolejnym pojedynku wypunktował Otto Wallina.