MMA PLUFCDemian Maia chce jeszcze jednej walki przed zakończeniem kariery, ma dwóch kandydatów!

Demian Maia chce jeszcze jednej walki przed zakończeniem kariery, ma dwóch kandydatów!

Żywa legenda wagi półśredniej UFC Demian Maia (20-10) zapowiedział, że jego kolejna walka w oktagonie najprawdopodobniej będzie ostatnią w jego karierze. 42-latek podał także dwa nazwiska, z którymi chętnie się skonfrontuje.

Maia na minionej gali UFC Brasilia został znokautowany w pierwszej rundzie przez Gilberta Burnsa, tracąc serię trzech zwycięstw z rzędu.

Po swojej walce, weteran w rozmowie z mediami z Brazylii przyznał, że pozostała mu ostatnia walka w oktagonie wg obowiązującego go kontraktu i po jej stoczeniu planuje przejść na sportową emeryturę:

“Chcę stoczyć jeszcze jedną walkę i prawdopodobnie przejdę na sportową emeryturę.

Jest dwóch gości, z którymi chciałbym walczyć. Pierwszy to Diego Sanchez, bo od dawna prosi o to starcie i ja też chcę się z nim zmierzyć w mojej ostatniej walce. To byłoby dobre starcie, bo też jest weteranem jak ja i na dodatek starą legendą.

Drugim gościem jest Donald Cerrone, bo ma o jedną wygraną w UFC więcej ode mnie.”

Demian Maia jest najstarszym aktywnym zawodnikiem UFC. Rywale, których wskazał także dotknięci są zębem czasu. Zarówno Sanchez jak i Cerrone zbliżają się do 40. i także niedługo zapowiedzą zakończenie sportowej kariery.

A Wy za którą walką optowalibyście: Maia vs. Sanchez czy Maia vs. Cerrone?