Demetriousa Johnonsona (26-2-1) już dziś czeka jedenasta obrona mistrzowskiego pasa. Tym samym ma on szansę być pierwszym zawodnikiem w historii, który zaliczył tak wiele obron. Jego rywalem podczas UFC 216 w Las Vegas będzie Ray Borg (11-2), ich walką będzie co-main eventem tego wydarzenia.

Jeśli Johnson dokona tej sztuki, nie zamierza spocząć na laurach i wraz ze swoim nowym menadżerem, którym jest Malki Kawa chcą się skupić na nowych wyzwaniach:

„Będziemy bardziej skoncentrowani na wielkich walkach. Dużo ludzi nie rozumie, że mistrzowie i wielcy zawodnicy zarabiają najwięcej pieniędzy na wielkich kartach. Na przykład Joanna Jędrzejczyk, która była na karcie z Conorem McGregorem i Rondą Rousey. Jestem pewny, że zarobiła przez to miliony. Nie chodzi już o walki o tytuł. Chodzi o to, czy możesz się dostać na duże karty. Jest różnica pomiędzy setkami tysięcy dolarów. Myślę, że Malki chce się na tym skupić, żebym był na dużych kartach. Jeśli jest szansa na walkę, a pieniądze będą się zgadzać, zrobimy to.”

Pitbull Sports