MMA PLONE ChampionshipDemetrious Johnson nie martwi się zamknięciem dywizji muszej UFC, widzi natomiast szanse!

Demetrious Johnson nie martwi się zamknięciem dywizji muszej UFC, widzi natomiast szanse!

Były mistrz wagi muszej UFC i wieloletni dominator tej kategorii wagowej Demetrious Johnson (30-3-1) nie martwi się potencjalnym usunięciem najniższej dywizji wagowej w UFC.

Plany usunięcia kategorii muszej pojawiły się już w 2017 roku, kiedy to Johnson jeszcze był pracownikiem UFC. Amerykanin wyjawił wówczas, że prezes UFC, Dana White próbował zmusić go do walki z TJ-em Dillashawem i groził zamknięciem dywizji muszej, jeśli ten na tę walkę się nie zdecyduje.

Efekt był taki, że Johnson w końcu stracił pas mistrzowski na rzecz Henryego Cejudo, a sam został wytransferowany do azjatyckiej organizacji One Championship.

Teraz, kiedy po UFC Norfolk ponownie pojawiły się informacje o zlikwidowaniu dywizji muszej w UFC, Johnson widzi nawet w tym szanse dla siebie i swojego nowego pracodawcy:

“W ogóle się tym nie przejmuje. Jeśli UFC usunie dywizję do 125 funtów, to zawodnicy z tej kategorii przeniosą się kategorię wyżej, albo przejdą po prostu do One Championship. One z chęcią ich przyjmie.

Oczywiście One Championship podchodzi bardzo selektywnie do zawodników, których chcą zatrudnić i kontraktują tych, którzy najlepiej do nich pasują, ale jestem pewien, że jeśli nie One Championship, to zawodnicy znajdą inne domy.”