MMA PLACBDEMENTUJEMY: Aslambek Saidov niesłusznie posądzony o areszt!

DEMENTUJEMY: Aslambek Saidov niesłusznie posądzony o areszt!

Dzisiaj rano polską sieć obiegła informacja o rzekomym aresztowaniu zawodnika MMA i jednocześnie byłego mistrza wagi półśredniej KSW, Aslambeka Saidova (22-5), który miał dopuścić się brutalnego pobicia i rozboju na obywatelu Australii. Wiadomość ta okazała się zwykłą plotką.

aslambek saidov areszt mma
Foto: ACB

Serwis Onet.pl jako pierwszy podał informację o zatrzymaniu i aresztowaniu Saidova, który wraz z innym obywatelem Rosji miał zostać oskarżony o brutalne pobicie cudzoziemca. Incydent ten miał wydarzyć się w sierpniu tego roku w Warszawie.

Informacja ta została jednak szybko zdementowana przez portal MMA.PL, który jako pierwszy dowiedział się, że Saidov przebywa na wolności a rzekome zatrzymanie przez policję jest wiadomością nieprawdziwą.

Później sprawę szerzej opisał serwis sportowefakty.wp.pl wg którego Saidov został pomylony z innymi obywatelami rosyjskimi i został bohaterem tzw. kaczki dziennikarskiej.

Sprawa dotyczyła pobicia biznesmena z Australii przez dwóch mężczyzn, którzy najpierw mięli bić go po twarzy, a potem uderzać krzesłem. Policjanci z warszawskiego Śródmieścia, wraz z funkcjonariuszami CBŚP i SPAP zatrzymali sprawców tego napadu, ale żadnym z nich nie był wspomniany przez Onet.pl – Saidov.

Wspomniany wyżej portal uzyskał nawet komentarz samego zainteresowanego:

“Uważam, że to wszystko jest po prostu śmieszne. Fakt jest taki, że przebywam na wolności. Nie dzieje się nic złego. W tym momencie nie chcę opowiadać o szczegółach tej sprawy. Gdyby miał coś na sumieniu, w tym momencie byłbym w areszcie.”

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis