Decyzja sądu w sprawie przyszłości Conora McGregora odroczona

Na decyzję w sprawie przyszłości zawieszonego za rozróbę po gali UFC 229 w Las Vegas, Conora McGregora (21-4) będzie trzeba poczekać dłużej, niż pierwotnie się spodziewano. Orzeczenie wyroku w sprawie Irlandczyka zostało bowiem przełożone na inny termin.

Informację o wydłużeniu przez sąd decyzji w sprawie McGregora podały amerykańskie media, m.in. portal mmafighting.com.

Pierwotnie sprawa przyszłości McGregora miała zostać wyjaśniona 10 grudnia, kiedy to sąd miał rozpatrzeć wnioski Komisji Sportowej stanu Nevada (NSAC) wystosowane przeciwko Irlandczykowi i Khabibowi Nurmagomedovowi (27-0), którzy byli głównymi prowodyrami rozróby po UFC 229. Okazuje się jednak, że sprawa będzie rozpatrywana w późniejszym terminie.

McGregorowi i Nurmagomedovowi zarzuca się niesportowe zachowanie i poważne naruszenie prawa stanowego po ich walce na wspomnianej wcześniej gali. Irlandczykowi zarzuca się lekceważenie poleceń o powrocie do oktagonu podczas słynnej już burdy na trybunach i uderzenie człowieka z narożnika Nurmagomedova.

Rosjanin natomiast ma większe kłopoty, gdyż to on był głównym prowodyrem całego zajścia. Rosjanin po poddaniu Irlandczyka wyskoczył z oktagonu i zaatakował jego trenera – Dillona Danisa, co rozpętało burzę na trybunach T-Mobile Areny.

Obu zawodnikom grozi terminowe lub dożywotnie zawieszenie w prawach zawodnika oraz ogromne kary finansowe sięgające 250 tys. dolarów lub zabrania pełnej wypłaty za występ na UFC 229.

Nowa data rozprawy z udziałem McGregora czy Nurmagomedova nie została jeszcze ustalona.