MMA PLACADebiut Bartosza Leśko w ACA na listopadowej gali w Łodzi

Debiut Bartosza Leśko w ACA na listopadowej gali w Łodzi

Foto: ACA

Do debiutu Bartosza Leśko  w organizacji ACA miało dojść podczas kwietniowej gali w Warszawie, która została odwołana z powodu pandemii. Ostatecznie Leśko, który na początku roku podpisał kontrakt z organizacją ACA, skrzyżuje rękawice z doświadczonym rywalem z Włoch podczas ACA 114.

Już 26 listopada Bartosz Leśko (9-1-2) po raz pierwszy wejdzie do klatki organizacji ACA. Leśko podpisał kontrakt z organizacją na początku roku, ale pandemia pokrzyżowała plany związane z jego debiutem w ACA w kwietniu.Gdynianin ma na koncie 12 zawodowych pojedynków w MMA, w tym aż 9 zwycięstw, i wraca do klatki po prawie półtorarocznej przerwie.

Rywalem Leśko w pojedynku w Łodzi będzie również debiutujący w organizacji ACA Mattia Schiavolin (15-3-3). Doświadczony zawodnik z Włoch ma 36 lat i prawie dwa razy więcej pojedynków na koncie w porównaniu do Polaka. Schivolin słynie z piekielnie mocnych uderzeń. Aż 10 z 15 zwycięstw do swojego rekordu dopisał w wyniku zakończenia walki już w pierwszej rundzie!

Podczas ACA 114 do klatki powróci też Daniel Omielańczuk. Najlepszy polski ciężki stanie w końcu przed szansą zdobycia pasa mistrzowskiego organizacji. W walce wieczoru Omielańczuk zawalczy z Amerykaninem, Tonym Johnsonem. W sumie podczas ACA 114 zaplanowano 13 pojedynków z udziałem aż 10 zawodników z Polski. Gala odbędzie się w Łodzi, w czwartek, 26 listopada, a jej transmisja będzie dostępna w systemie PPV.

KARTA WALK ACA 114

Walka wieczoru

Daniel Omielańczuk (24-9-1) vs Tony Johnson (13-5-1)

Bartosz Leśko (9-1-2) vs Mattia Schiavolin (15-3-3)

Zobacz także:

Paweł Jóźwiak ostro o Wrzosku. Co powiedział?

Pojedynek Anity Bekus z Izabelą Badurek wywołał sporo kontrowersji. Prezes FEN odnosi się do wypowiedzi byłego mistrza KSW, a prywatnie także partnera jednej z zawodniczek.

Marcin Różalski przed Genesis o swoim stanie zdrowia: Mam niedowład obu nóg

Marcin Różalski w tygodniu przed pierwszą w historii galą Genesis będzie najważniejszą osobą w polskim świecie mieszanych sztuk walki. Były mistrz KSW w walce wieczoru gali walk na gołe pięści zmierzy się z legendarnym Joshem Barnettem.