MMA PLBabilon MMADawid Pasternak kończy karierę! Podał powody: Z MMA na moim poziomie nie ma totalnie żadnych pieniędzy

Dawid Pasternak kończy karierę! Podał powody: Z MMA na moim poziomie nie ma totalnie żadnych pieniędzy

Foto: Facebook/ Babilon MMA

Dawid Pasternak kończy karierę! Zawodnik, który zawsze predysponował do czołówki krajowej w dywizji koguciej oficjalnie zawiesił rękawice na kołku po swojej wygranej walce nad Dawidem Romańskim na wczorajszej gali Babilon MMA 20.

Pasternak efektownie znokautował ciosami w parterze faworyzowanego Romańskiego i zamknął swoją karierę z rekordem 9 zwycięstw i 5 porażek. W wieku 30 lat zdecydował się jednak zakończyć sportową karierę.

Dawid Pasternak kończy karierę! Podał powody: Z MMA na moim poziomie nie ma totalnie żadnych pieniędzy

O powodach odejścia z zawodowego sportu, Dawid Pasternak opowiedział w wywiadzie tuż po gali Babilon MMA 20:

“Moja decyzja podyktowana jest tym, że mam sporo rzeczy na głowie, pracuję zawodowo, nie zajmuję się tylko i wyłącznie sportem. Praca nie pomaga mi w trenowaniu i czuję, że nie do końca mogę się temu poświęcić, a nie chcę być zawodnikiem, który zawsze bije się gdzieś tam z tej drugiej pozycji i bije się na gorszym poziomie. Chciałbym bić się z TOP-em, ale wiem, że nie dogonię TOP-u, więc po prostu dziękuję. Chcę zostać w sporcie. Mam nadzieję, że w moim klubie MMA Witkowo będę mógł dalej działać i przekazywać młodszym swoje jakieś tam doświadczenie. […] Sam zamierzam startować w zawodach grapplingowych, czy to w Polsce czy może gdzieś dalej, ale z MMA się definitywnie rozstaję.”

Pasternak zapewnił też bez ogródek, że nie zamierza powracać do sportu zawodowego:

“W MMA na moim poziomie nie ma pieniędzy. Totalnie żadnych! Na chwilę obecną to co zarobiłem, to wydałem na przygotowania, albo może nawet więcej. Zawodnicy zwykle mówią, że pieniądze mogłyby skłonić ich do powrotu, ale w moim przypadku uważam, że jest to raczej niemożliwe.”

Zobacz także:

Gamrot na treningu z pogromcą McGregora! Widzieliście?

Najlepszy zawodnik kategorii lekkiej w Polsce Mateusz Gamrot na treningu z pogromcą Conora McGregora, który występuje w tej samej kategorii wagowej UFC! Polak przygotowuje się do swojego drugiego występu dla UFC i sparuje z najlepszymi!

UFC 260 – wyniki ważenia i spotkania twarzą w twarz [WIDEO]

Za nami oficjalne ważenie przed galą UFC 260 w Las Vegas. Uczestnicy poszczególnych pojedynków spotkali się też twarzą w twarz ze swymi przeciwnikami.