Federacja UFC potwierdziła datę pojedynku trenerów 26. sezonu programu The Ultimate Fighter. Pojedynek czwartego i piątego zawodnika rankingu UFC kategorii lekkiej tj. Eddie Alvarez (28-5, 1 N/C) vs. Justin Gaethje (18-0) została dodana do rozpiski gali UFC 218, która będzie mieć miejsce 2. grudnia w Detroit.

Dzień wcześniej w Las Vegas odbędzie się  gala TUF 26 Finale, na której zostanie wyłoniona pierwsza mistrzyni kategorii muszej UFC.

Data ta krążyła już w doniesieniach od jakiegoś czasu. UFC próbowała zastosować podobny manewr już w poprzednim sezonie TUF-a, gdy Cody Garbrandt (11-0) i T.J. Dillashaw (14-3) mieli zmierzyć się również na gali PPV dzień po gali  finałowej sezonu programu tj. UFC 213. Do pojedynku w pierwotnym terminie jednak nie doszło i ostatecznie został on przełożony na nowojorską galę UFC 217, która odbędzie się 4 listopada.

Rozpiska gali UFC 218 wygląda na ten moment naprawdę imponująco. W walce wieczoru w pojedynku o pas kategorii piórkowej  Max Holloway (18-3) stanie do piewszej obrony swojego a jego rywalem będzie Frankie Edgar (22-5-1). Zaplanowany jest również pojedynek na szczycie kategorii ciężkiej: Alistair Overeem (43-15, 1 N/C) vs. Francis Ngannou (10-1). Nie jest natomiast pewne czy na karcie zostanie również utrzymana walka Henry Cejudo (11-2) vs. Sergio Pettis (16-2).

 

Pitbull Sports