MMA PLUFCDarren Till i Jared Cannonier potwierdzają swoją walkę na UFC 248 w Las Vegas

Darren Till i Jared Cannonier potwierdzają swoją walkę na UFC 248 w Las Vegas

Foto: Lowkick MMA

Hitowe starcie w kategorii średniej uzupełni rozpiskę gali UFC 248 w Las Vegas. 7 marca mają się ze sobą zmierzyć Jared Cannonier (13-4) i Darren Till (18-2).

Obydwaj zawodnicy potwierdzili, że zaakceptowali pojedynek.

Starcie nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone przez UFC, lecz wobec powyższych deklaracji wydaje się to już tylko kwestią czasu. Będzie to bardzo ważny pojedynek w kategorii średniej, który może wyłonić kolejnego pretendenta w tej dywizji. Aktualnie Cannonier zajmuje w rankingu 4. pozycję, zaś Till jest sklasyfikowany tylko jedno miejsce niżej.

Cannonier był już wcześniej w rozpisce gali UFC 248. Miał zmierzyć się tam z byłym mistrzem wagi średniej Robertem Whittakerem. Australijczyk musiał jednak wycofać się z walki z powodów osobistych. Jak wynika z niepotwierdzonych informacji, zawodnik będzie dawcą szpiku dla swojej córeczki.

Jared Cannonier przygodę z UFC zaczynał jeszcze w wadze ciężkiej. Później była kategoria półciężka, gdzie musiał uznać wyższość choćby Jana Błachowicza. Optymalną kategorią dla Amerykanina okazała się zaś waga średnia. W limicie do 185 funta “The Killa Gorilla” wygrał trzy kolejne walki, za każdym razem kończąc rywali przed czasem. Na liście “ofiar” Cannoniera znaleźli się ostatnio David Branch, Anderson Silva i Jack Hermansson.

Darren Till to również zawodnik występujący wcześniej w innej kategorii wagowej. Anglik walczył w wadze półśredniej, gdzie doszedł do walki o pas, ostatecznie przegranej z Tyronem Woodleyem. Po kolejnej porażce, tym razem z rąk Jorge Masvidala, “Goryl” z Liverpoolu zdecydował się na przejście do wyższej kategorii. Till szybko zameldował się w czołówce wagi średniej po tym jak na UFC 244 pokonał decyzją sędziowską Kelvina Gasteluma.

Na marcowej gali UFC 248 czekają nas dwa pojedynki mistrzowskie. W walce wieczoru Israel Adesanya będzie bronić pasa wagi średniej w starciu z Yoelem Romero. Z kolei Weili Zhang w pierwszej obronie pasa wagi słomkowej podejmie Joannę Jędrzejczyk.