MMA PLUFCDarmowa walka przed UFC 246: Tak Conor McGregor tworzył historię UFC [WIDEO]

Darmowa walka przed UFC 246: Tak Conor McGregor tworzył historię UFC [WIDEO]

Foto: Esther Lin, MMA Fighting

Pierwsza gala organizacji UFC w 2020 roku już za dwa tygodnie. Do oktagonu po dłuższej przerwie powróci najbardziej popularny zawodnik MMA na świecie, czyli Conor McGregor (21-4). Przy tej okazji UFC przypomina walkę, dzięki której “The Notorious” przeszedł do historii.

Już 18 stycznia Irlandczyk zmierzy się w walce wieczoru gali UFC 246 z posiadaczem wielu rekordów amerykańskiej organizacji, czyli Donaldem “Kowbojem” Cerrone (36-13, 1 N/C).

12 listopada 2016 roku McGregor spotkał się natomiast w klatce z ówczesnym mistrzem kategorii lekkiej Eddiem Alvarezem. Wcześniej zawodnik z Irlandii zdobył zaś pasy wagi piórkowej.

Gala UFC 205 miała miejsce w legendarnej Madison Square Garden w Nowym Jorku. Organizacja UFC po raz pierwszy gościła w tym mieście. Przez 19 lat w stanie Nowy Jork MMA pozostawało bowiem nielegalne.

McGregor zaliczył fenomenalny występ i pokonał mistrza przez techniczny nokaut w drugiej rundzie.

Darmowa walka przed UFC 246: Conor McGregor vs. Eddie Alvarez:

Irlandczyk jako pierwszy zawodnik w historii UFC  posiadał dwa pasy mistrzowskie jednocześnie. Później tej sztuki dokonali również Daniel Cormier, Henry Cejudo i Amanda Nunes. Z tego grona jedynie Brazylijka zachowała do tej pory tytuły mistrzowskie w dwóch kategoriach wagowych.

Walka z Alvarezeem miała miejsce już ponad 3 lata temu. Było to ostatnie zwycięstwo McGregora w oktagonie UFC. W tym czasie Irlandczyk pojawił się w klatce jeszcze tylko raz. W październiku 2018 roku zmierzył się z Khabibem Nurmagomedovem w walce wieczoru rekordowej pod względem wykupionych subskrypcji gali UFC 229. “Dagestański Orzeł” pokonał go wtedy przez poddanie w czwartej rundzie pojedynku.

Karta walk UFC 246:

Walka wieczoru:
Conor McGregor vs. Donald Cerrone

Karta główna:
Holly Holm vs. Raquel Pennington
Alexey Oleinik vs. Maurice Greene
Claudia Gadelha vs. Alexa Grasso
Anthony Pettis vs. Carlos Diego Ferreira

Karta wstępna:
Maycee Barber vs. Roxanne Modafferi
Drew Dober vs. Nasrat Haqparast
Andre Fili vs. Sodiq Yusuff
Chas Skelly vs. Grant Dawson

Karta przedwstępna:
Sabina Mazo vs. JJ Aldrich
Tim Elliott vs. Askar Askarov
Brian Kelleher vs. Ode Osbourne
Justin Ledet vs. Aleksa Camur