MMA PLBabilon MMADaniel Skibiński z kontraktem z Babilon MMA! Wystąpi na gali w Radomiu

Daniel Skibiński z kontraktem z Babilon MMA! Wystąpi na gali w Radomiu

Daniel Skibiński podpisał długoterminowy kontrakt z organizacją Babilon MMA. Zawodnik Ankosu MMA Poznań wystąpi na gali w Radomiu, która odbędzie się 16 marca.

“Skiba” to jeden z czołowych zawodników dywizji półśredniej w Polsce. Notuje serię 4 zwycięstw z rzędu. W ostatnich starciach odprawił Witalija Slipienkę, Igora Michaliszyna, Łukasza Szczerka i Islama Sajeda. W zawodowej karierze odniósł 10 zwycięstw i doznał 5 porażek.

W ostatnich miesiącach jego kariera mocno przyśpieszyła i dlatego Tomasz Babiloński postanowił związać się z nim wyłącznościową umową. – Pamiętam pojedynek “Skiby” podczas pierwszej gali Babilon MMA w Międzyzdrojach. Dało się zauważyć, że ten chłopak to nieprzeciętny talent. Nie powinien dziwić fakt, że miał wiele ofert. Tym bardziej cieszę się, że wybrał naszą. Jest pierwszym zawodnikiem, z którym związaliśmy się na dłużej – tłumaczy Babiloński.

– Negocjacje trwały dość długo, a nad wszystkim czuwał mój menadżer Paweł Kowalik. Mieliśmy kilka opcji, ale organizacja Babilon MMA okazała się najkonkretniejsza. Cieszę się, że związaliśmy się kontraktem na kilka walk. Mogę teraz spokojnie zaplanować kolejne starty. Zależało mi na takiej właśnie stabilizacji – wyjaśnia Skibiński.

Zawodnik poznańskiego Ankosu formę do najbliższej walki szlifował w jednym z najlepszych klubów świata. W tym samym, w którym do swoich pojedynków przygotowuje się Joanna Jędrzejczyk.

– W styczniu miałem przyjemność odwiedzić American Top Team na Florydzie. To był strzał w “dziesiątkę”. Trenowałem między innymi z Jorge Masvidalem, Thiago Alvesem, Colbym Covingtonem czy Willem Brooksem. Na każdych zajęciach roiło się od gwiazd UFC, Bellatora, ACB. Oprócz tego w ATT spotkałem wspaniałych trenerów. Wierzę, że pobyt tam zaprocentuje – przekonuje “Skiba”. Nazwisko jego rywala zostanie ogłoszone wkrótce.

Oprócz Skibińskiego w Radomiu wystąpią mistrz olimpijski Szymon Kołecki, Łukasz Borowski, Michał Elsner, Daniel Rutkowski, Mateusz Siński, Michał Orkowski, Łukasz Łysoniewski i Dawid Pepłowski. Ten ostatni miał się zmierzyć z Patrykiem Wołodkiewiczem. Zawodnik z olsztyńskiego Arrachionu doznał jednak kontuzji i dlatego w karcie walk dojdzie do zmiany.

Umowa podpisana, najbliższa walka już 16 marca w Radomiu. Babilon MMA 3 – nadchodzę!!👊#babilon #babilonmma #babilonmma3 #fight #contract #mma #poland #radom #imcoming

Opublikowany przez Daniel Skibiński MMA Fighter Piątek, 16 lutego 2018

Galę Babilon MMA 3 będzie można oglądać na sportowych antenach Polsatu. Bilety są w sprzedaży w serwisie eventim.pl. Kolejne nazwiska w karcie pojawią się już wkrótce.

Aktualna karta walka Babilon MMA 3:

Walka wieczoru:
93 kg: Szymon Kołecki – Łukasz Borowski

Karta główna:
77,1 kg: Daniel Skibiński – TBA
77,1 kg: Michał Elsner – TBA
65,8 kg: Daniel Rutkowski – Mateusz Siński
120 kg: Michał Orkowski – Łukasz Łysoniewski
83,9 kg: Dawid Pepłowski – TBA