MMA PLBabilon MMADaniel Skibiński przedłużył kontrakt z Babilon MMA. Obrona pasa już 20 grudnia

Daniel Skibiński przedłużył kontrakt z Babilon MMA. Obrona pasa już 20 grudnia

Foto: Tomasz Babiloński Twitter
Foto: Tomasz Babiloński Twitter

Mistrz kategorii półśredniej Babilon MMA Daniel Skibiński (14-5) przedłużył kontrakt z obecnym pracodawcą. “Skiba” stoczy kolejną walkę jeszcze w tym roku.

Szef organizacji Tomasz Babiloński ogłosił przedłużenie kontraktu ze swoją gwiazdą. Skibiński powróci do klatki 20 grudnia na gali Babilon MMA 11 w Nowym Dworze Mazowieckim.

Jak wynika z wcześniejszych informacji, rywalem “Skiby” będzie bardzo mocny Marif Piraev (28-2-1). Rosjanin walczył zarówno w kategorii lekkiej i półśredniej. W przeszłości zawodnik ten występował m.in dla takich organizacji jak Fight Nights Global czy KSW. W tej ostatniej musiał uznać wyższość Mateusza Gamrota.

Skibiński pozostaje niepokonany od 2016 roku i wygrał 8 kolejnych walk. Tytuł mistrzowski zawodnik Ankos MMA zdobył w grudniu ubiegłego roku wypunktowując Pawła Pawlaka. Potem “Skiba” stoczył jeszcze walkę niemistrzowską, wygrywając przed czasem z Adriano Rodriguesem.

Przez pewien czas pojawiały się spekulacje na temat potencjalnej walki z Andrzejem Grzebykiem, zwłaszcza biorąc pod uwagę współpracę organizacji Babilon MMA i FEN. Kwestie finansowe stanęły na drodze do finalizacji tej walki, jednak wkrótce Skibińskiego czeka i tak jedno z najtrudniejszych wyzwań w dotychczasowej karierze.