Daniel Rutkowski vs. Adrian Zieliński o pasy FEN i Babilon MMA… pod ziemią

Foto: Babilon MMA
Foto: Babilon MMA

W wyniku współpracy Fight Exclusive Night i Babilon MMA otrzymaliśmy „superwalkę” mistrzów tych organizacji. 26 października w Kopalni Soli w Wieliczce odbędzie się gala Babilon MMA 10.  Zobaczymy tam starcie o dwa pasy kategorii piórkowej – Daniel Rutkowski (8-2, 1 N/C) vs. Adrian Zieliński (19-8).

Jak poinformował założyciel organizacji Babilon MMA, Tomasz Babiloński, stawką pojedynku będą pasy obu czołowych polskich organizacji MMA. Pod ziemią w lokalnej kopalni soli wielokrtonie organizowano gale bokserskie, teraz odbędzie się tam również gala MMA. Będzie ona również transmitowana na antenach Polsatu.

Rutkowski po dwóch porażkach na początku zawodowej kariery może się obecnie pochwalić serią ośmiu zwycięstw. Cztery z nich miały już miejsce w organizacji Babilon MMA. Na majowej gali Babilon MMA 8 w Pruszkowie zawodnik zdobył pas mistrzowski. Techniczny nokaut w trzeciej rundzie na Damianie Zorczykowskim (6-4) był siódmym skończeniem przed czasem w karierze mistrza.

Zieliński to natomiast były mistrz organizacji PLMMA. Później występował w mocnej czeczeńskiej organizacji ACB (obecne ACA). Niedawno trafił do FEN-u, gdzie pokonał przed czasem Kamila Łebkowkiego (18-9). Na gali FEN 25 pokonał zaś Fabiano Silvę (30-12-1) zostając nowym mistrzem organizacji.