MMA PLBez kategoriiDaniel Omielańczuk przegrywa przez poddanie z rosłym Stefanem Struve na UFC 204

Daniel Omielańczuk przegrywa przez poddanie z rosłym Stefanem Struve na UFC 204

Foto: MANCHESTER, ENGLAND - OCTOBER 08: Stefan Struve of The Netherlands (top) punches Daniel Omielanczuk of Poland in their heavyweight bout during the UFC 204 Fight Night at the Manchester Evening News Arena on October 8, 2016 in Manchester, England. (Photo by Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images)

Niestety, jeden z najlepszych polskich “ciężkich”, Daniel Omielańczuk (19-6-1, 1 N/C, #2 rankingu MMA.PL) przegrał przed poddanie w drugiej rundzie starcie z rosłym Stefanem Struve (28-8) na gali UFC 204 w Manchesterze.

Polak zaczął pojedynek bardzo pewne okopując wykroczną nogę rosłego Holendra i szukając mocnego ciosu na głowę Struve’a, z których kilka prób doszło celu. Niestety, po trzech minutach pierwszej rundy Holendrowi udało się obalić Polaka i kontrolować go w parterze polując na poddanie zza pleców. Na szczęście próby Struve’a okazały się nieskuteczne.

Druga runda zaczęła się podobnie, ale Struve udało się szybko obalić Polaka, który walczył o powrót do stójki i naraził się podczas klinczu pod siatką na założenie dźwigni D’Arce, którą odklepał oddając pojedynek.

Niestety, porażka przez poddanie była pierwszą w karierze poniesioną przed czasem przez Daniela Omielańczuka.