MMA PLACADaniel Omielańczuk przed ACA 101: Jeśli wygram, to kolejna walka powinna być o pas mistrzowski

Daniel Omielańczuk przed ACA 101: Jeśli wygram, to kolejna walka powinna być o pas mistrzowski

Foto: ACB
Foto: ACB

Jeden z czołowych zawodników kategorii ciężkiej w Polsce Daniel Omielańczuk (22-9-1, 1 N/C) już dzisiaj, w piątek 15 listopada na gali ACA 101 w Warszawie zmierzy się z niezwykle groźnym Denisem Smoldarevem (14-5) w jednej z najważniejszych walk całej imprezy. Dla Polaka to również ważne osobiste starcie.

Omielańczuk obecnie znajduje się w serii dwóch zwycięstw z rzędu w ACA. Po pokonaniu Zelimkhana Umieva i Evenya Erkohina znalazł się bardzo blisko miana pretendenta do tytułu mistrzowskiego wagi ciężkiej rosyjskiej organizacji.

W rozmowie z TVP Sport, Daniel Omielańczuk przyznał, że walka ze Smoldarevem powinna być przepustką do starcia o tytuł:

“Tak, jeżeli wygram 15 listopada, to następne starcie raczej na pewno powinno być już o pas. Ale teraz o tym nie myślę – skupiam się na tym, żeby dać dobrą, widowiskową walkę. Chcę, żeby ludzie, którzy po raz pierwszy włączą MMA w TVP Sport zobaczyli, że to jest bardzo fajny, widowiskowy sport.”

Na dodatek, Polak jest pewny siebie, bo w przeszłości razem ze Smoldarevem wspólnie trenowali i to Omielańczuk wypadał na treningach lepiej:

“Trenowaliśmy trzy, cztery lata temu. Ja się zmieniłem, podobnie jak on, więc nie będzie to jakiś duży wyznacznik. Ale myślę, że to będzie dla mnie duży plus – był wtedy u nas dwa tygodnie i pomagałem mu się przygotować do walki. Mimo, że byłem w okresie roztrenowania, czułem się lepiej od niego, lepiej wyglądałem w sparingach. Może mieć w głowie tę myśl, że jestem bardziej niebezpiecznym zawodnikiem.”

Jak zatem będzie w klatce ACA?

Cała rozmowa portalu TVP Sport z Danielem Omielańczukiem do sprawdzenia -> TUTAJ.