Daniel Omielańczuk nie wystąpi na DSF 18. Czerwiński zostanie pociągnięty do odpowiedzialności finansowej [OŚWIADCZENIE]

Daniel Omielańczuk miał wystąpić w co-main evencie sobotniej gali DSF Kickboxing Challenge 18. Do pojedynku jednak nie dojdzie z winy jego niedoszłego rywala. Tomasz Czerwiński kilka dni temu został znokautowany na gali w Rumunii. Organizacja w związku z tym nie dopuściła go do pojedynku. Czerwiński zostanie natomiast pociągnięty do odpowiedzialności finansowej.

Treść oświadczenia organizacji DSF w tej sprawie”

Na sobotniej gali DSF 18: Romankevich vs Sarara w Ząbkach nie odbędzie się walka Daniela Omielańczuka z Tomaszem Czerwińskim. Pojedynek K-1 w wadze ciężkiej miał poprzedzać walkę wieczoru. Starcie nie dojdzie do skutku, ponieważ Tomasz Czerwiński przed kilkoma dniami stoczył inną walkę i poniósł w niej porażkę przez nokaut.
Ze względu na troskę o zdrowie znokautowanego zawodnika federacja DSF nie dopuści do jego kolejnego pojedynku w tak krótkim odstępie czasowym. Daniel Omielańczuk był gotowy wyjść do ringu z innym przeciwnikiem, ale w trybie ekspresowym nie udało się znaleźć odpowiedniego rywala.
– Nie jesteśmy w stanie zapewnić godnego zastępstwa na kilka dni przed galą. Wielu zawodników odmówiło walki z Danielem mimo dobrej oferty finansowej – mówi Sławomir Duba, prezes federacji DSF Kickboxing Challenge. – To rażąca nieodpowiedzialność po stronie Tomasza Czerwińskiego, który w tajemnicy przed nami stoczył przegraną walkę niespełna przed tygodniem. Naraził w ten sposób na duże straty zarówno Daniela jak i federację, która poniosła koszty m.in. promocji i transportu – kończy Duba.
Przepraszamy kibiców, którzy czekali na występ Daniela Omielańczuka. Federacja DSF Kickboxing Challenge zwróci zawodnikowi Berkut WCA Fight Team koszty poniesione podczas przygotowań i zapewni mu starty w 2019 roku. Tomasz Czerwiński zostanie pociągnięty do odpowiedzialności finansowej za zachowanie narażające federację oraz rywala na straty.

Sobotnia gala DSF Kickboxing Challenge 18 odbędzie się zgodnie z planem. Początek (mini-gala LFN – Ladies Fight Night) od godziny 18:30 w sport.tvp.pl. Od 19:50 transmisja meczu K-1 Polska-Białoruś oraz walki wieczoru Romankevich Piotr kontra Tomasz Sarara na żywo w TVP Sport.

Rozpiska DSF Kickboxing Challenge 18 oraz LFN: New Beginning:

Walki kobiet LFN (3 x 3 min):
52 kg: Barbara „Shogun” Nalepka vs. Klaudia „Pitbull” Suszczyńska
56 kg: Sylwia Kaliś vs. Klara Kleczkowska
56 kg: Iwona „Diament” Nieroda vs. Volha Zhurauskaya

Mecz Polska-Białoruś (3 x 3 min):
65 kg: Michał „Matrix” Królik vs. Artsem Vinnik
75 kg: Michał Ronkiewicz vs. Makc Spadarenka
81 kg: Dawid „Mirko” Mirkowski vs. Mikita Shostak
86 kg: Łukasz „Kudłaty” Bartnik vs. Yauhen Miahkou
+91 kg: Mateusz Duczmal vs. Ihar Kamkou

Walka wieczoru (5 x 3 min o mistrzowski pas DSF):
+91 kg: Petr Romankevich vs. Tomasz Sarara