MMA PLBez kategoriiDaniel Dowda – Wywiad dla mmablog.pl !

Daniel Dowda – Wywiad dla mmablog.pl !

dowda.jpg

Wywiad z Danielem Dowdą specjalnie dla mmablog.pl!!

Jak zaczęła się Twoja przygoda ze sportami walki?

Jako dziecko ojciec zaprowadził mnie na zapasy, tam zacząłem przygodę ze sportami walki, później po wielu latach moją pasją stało sie BJJ i submission a w ostatnich latach vale tudo.

Twoje największe osiągnięcia w sportach walki?

Dla mnie wspaniałym osiągnięciem jest samo wzięcie udziału w tego typu imprezach jak KSW czy gale w Brazylii na których miałem szczęście walczyć reprezentując Gold Team. Jeśli chodzi o grappling to 3 miejsce w European Trials (submission zeszły rok) oraz sam udział w tej imprezie gdzie naprawdę ciężko sie dostać. kilka medali na imprezach międzynarodowych jak UGC czy ADCC w Niemczech i Holandii.

Jaka jest twoja ulubiona organizacja/fighter MMA?

Najbliżej zawsze było mi do Japonii a zawodnik oczywiście Kazushi Sakuraba.

Jakie podejście do tego co robisz (MMA) ma twoja rodzina?

Rodzice niestety nie przepadają za tym co robię, co oczywiście wynika ze strachu o mnie, ale staram sie ich zapewniać o swoim bezpieczeństwie.

Z kim chciałbyś najbardziej zawalczyć?

Nie ma takiej osoby.

Czym się interesujesz, co robisz?(poza MMA)

Trenuje :)))) mam mało czasu na życie prywatne jego resztki staram sie poświęcić mojej dziewczynie i rodzinie.

Jakie sztuki walki uprawiałeś nim zacząłeś trenować MMA?

Zapasy i BJJ.

Opowiedz nam coś o swoim treningu (miejsce, trener), suplementach, sposobie odżywiania…

A więc od jakiegoś czasu trenuje z Cipkiem czyli Michałem Materlą, Krową czyli Karolem Bedorfem i Thajbo czyli Michałem Wójcikiem. Prowadzimy wspólnie Top Team Szczecin gdzie jestem jednym z trenerów. MMA prowadzi Cipek oprócz tego mamy zajęcia boksu do których zostałem zmuszony, Thajbo prowadzi tajski boks z elementami MMA czyli obalenia klincz itp. a Wspólnie z Karolem prowadzimy parter oraz układamy trening. Trenuje 2 czasami 3 razy dziennie .Nie trzymam specjalnej diety, co pewnie jest błędem, ale nie przeszkadza mi to, lubię jeść to co lubię :))) nie to co musze. Siłownie robie 2 razy w tygodniu, podobnie boks i MT. MMA trenuję 3 razy w tygodniu do tego 3 razy parter oraz 2 razy w tygodniu odbywają się sparingi. Uważam ze prowadzimy klub w pełni profesjonalnie, a sam charakter zajęć, metodyka oraz praktyka jest na bardzo wysokim poziomie zarówno technicznym jak i taktycznym.

Kiedy, gdzie i z kim będziesz miał następną walke?

Następny start to najbliższa gala KSW.

Śledzisz na bieżąco sytuacje MMA na świecie?

Niestety nie mam na to czasu, interesuje mnie życie moje oraz moich najbliższych czyli rodzina i przyjaciele na tym jestem skupiony, szczerze mówiąc nie mam pojęcia o tym co dzieje sie w MMA na świecie.

Co sądzisz o nowej organizacji Dream? Ma szanse odnieść sukces?

Trudno mi sądzić cokolwiek, nie mam o niej pojęcia wiem tylko tyle, że tam chyba walczy Saku. Ostatnio gdzieś przeczytałem ze Mamed ma walczyć w Dream, że w turnieju ma wystąpić 16 zawodników, co później okazało się nieprawdą, a wiem ze miał tam walczyć Sakuraba i to było dla mnie interesujące. Mamed to mój przyjaciel a Saku ulubiony zawodnik, wiec troszkę mu pozazdrościłem. Fajną przygodą byłoby zawalczyć z taką legenda, a jeśli chodzi o Dream to uważam ze każda japońska gala odniesie sukces. Japończycy to perfekcjoniści, wiec gdy juz coś robią to robią to dobrze.

Jak postrzegasz swoją przyszłość w MMA? Jak myślisz czy będziesz kiedyś rywalizował z najlepszymi?(Chodzi mi tu oczywiście o walki w kluczowych organizacjach)

Mam taka nadzieje i marzy mi sie występ w Japonii a co będzie to czas pokaże.

Co sądzisz o organizacji KSW (Konfrontacji Sztuk Walki)?

Super gala bardzo profesjonalna na lepszej jeszcze nie walczyłem, a sama federacja ma duże możliwości i daje możliwość rozwoju. Myślę tu najbardziej o młodych ludziach którzy marzą o karierze sportowej, są eliminacje które uważam za strzał w dziesiątkę. Teraz wszystko zależy od zawodników trenujcie i pokażcie na co was stać.

Czy w Polsce można się utrzymać z samych walk MMA?

Niestety nie, trzeba ciężko pracować, to największy problem, place zawodników uważam za żenadę w stosunku do nakładu pracy czy samej walki.

Powiedz nam coś o klubie TOP TEAM, podobno jesteś tam trenerem?

Top team to nowa krew nowe pomysły, nowe idę, nowi zawodnicy, interesuje nas tylko zwycięstwo tylko 1 miejsce i tylko to by być najlepszym w tym co sie robi to droga dla młodych ludzi którzy jej poszukują będziemy najlepsi!!!

Co myślisz na temat poziomu MMA w Polsce?

Na to trzeba czasu, aby poziom polskich zawodników mógł być na tyle atrakcyjny dla najlepszych organizacji na świecie, uważam ze idziemy w dobrym kierunku wystarczy, spojrzeć na osiągnięcia polskich chwytaczy na arenie europejskiej i światowej. To ma swoja wymowę. W MMA będzie podobnie, potrzeba, tylko troszkę czasu na trening. Natomiast obecny stan rzeczy jest na przyzwoitym poziomie.

Chciałbyś coś przekazać fanom MMA w Polsce?

Trenujcie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis