MMA PLUFCDaniel Cormier z zaskakującymi słowami wsparcia do Jona Jonesa, odnosi się do uzależnionych w czasie pandemii!

Daniel Cormier z zaskakującymi słowami wsparcia do Jona Jonesa, odnosi się do uzależnionych w czasie pandemii!

Foto: Jan 3, 2015; Las Vegas, NV, USA; Official referee Herb Dean separates Jon Jones (red gloves) and Daniel Cormier (blue gloves) as they fight after the buzzer to end their light heavyweight title fight at UFC 182 at the MGM Grand Garden Arena. Jones won. Mandatory Credit: Jayne Kamin-Oncea-USA TODAY Sports

Były rywal Jona Jonesa, Daniel Cormier (22-2, 1 N/C) zabrał głos na temat kłopotów w jakie ostatnio “Bones” wpadł. “DC” skierował słowa wsparcia do swojego byłego przeciwnika i odniósł się do wielu osób z problemem uzależnień.

W sprawie chodzi o zatrzymanie Jonesa przez policję w Albuquerque, gdzie prowadził samochód pod wpływem alkoholu i został zatrzymany w areszcie. Kolejny wybryk “Bonesa” nie przeszedł bez echa w środowisku. Również i Daniel Cormier odniósł się do tej sytuacji.

Zaznaczył on, że nie jest typem człowieka, któremu kłopoty Jonesa sprawiają radość:

“Kiedy ta sytuacja z Jonem się wydarzyła, to ludzie zaczęli przesyłać filmy, kiedy Jones i ja siedzimy z Joe Roganem. Mówiłem wtedy o tym, jak bardzo trudno jest zmienić coś w swoim życiu, kiedy wokół nic się nie zmienia.

Dla człowieka, który ma problemy, takie jak narkotyki czy alkohol to ten martwy czas, w którym teraz się znajdujemy z powodu epidemii to największy wróg. W tym czasie najbardziej cię ciągnie do złych rzeczy, zwłaszcza gdy tylko siedzisz w domu i nie masz nic do roboty.

Kiedy widzieliśmy, że wpadł znowu w kłopoty, to dużo ludzi pisało mi triumfalnie. Ale ja nie cieszyłem się z tego. ie celebrowałem tego upadku i tego, że ten dzieciak znowu ma kłopoty. Nie sądzę, by to były powody do radości. Nie należy tańczyć na czyimś grobie, nawet w jego najgorszym momencie. Nie róbcie tego. Takie zachowanie pokazuje czy jesteś człowiekiem czy konkurencja tak cię napędza, że o człowieczeństwie zapominasz.”

Cormier i Jones w przeszłości dwukrotnie ze sobą walczyli i ich rywalizacją przez długi czas żyło całe środowisko MMA. “DC” jednak ma pretensje do Jonesa, że nawet mając 32 lata wciąż zachowuje się jak dzieciak:

“Nie radowało mnie to, co robił w przeszłości, ale teraz ten facet ma 32 lata. Nazywałem go dzieciakiem kiedy miał 23 lata. Teraz ma 32, ale nie mam zamiaru cieszyć się z jego kłopotów. To złe. I powtórzę – jeśli coś wokół niego albo ludzie wokół niego się nie zmienią, to takie sytuacje będą się powtarzały.”