Daniel Cormier wskazuje najlepszego zawodnika wagi ciężkiej w historii: Ciągle jest najlepszy

Foto: Esther Lin / MMAFighting
Foto: Esther Lin / MMAFighting

Nowy mistrz wagi ciężkiej UFC, Daniel Cormier (21-1, 1 N/C), który mistrzem królewskiej dywizji został po znokautowaniu w pierwszej rundzie Stipe Miocica (18-3) na minionej gali UFC 226 w Las Vegas na konferencji prasowej po gali podał nazwisko zawodnika, który jego zdaniem jest najlepszym „ciężkim” w historii.

Zdaniem „DC” jego forma w walce z Miocicem jest efektem wspólnych treningów w American Kickboxing Academy ze wspomnianym wyżej „najlepszym zawodnikiem wagi ciężkiej, jaki kiedykolwiek walczył”:

„Pozwólcie, że coś wam wyjaśnię. Powodem, dzięki któremu walka ze Stipe była łatwa był fakt, że przez ostatnie osiem tygodni zostałem regularnie bity przez Caina Velasqueza. Cain ciągle jest najlepszy. Jest najlepszym zawodnikiem wagi ciężkiej, jaki kiedykolwiek walczył. Robi takie rzeczy, których nie oczekujesz absolutnie od nikogo.”

Cain Velasquez (14-2) to były mistrz wagi ciężkiej UFC, który od dawna zmaga się z licznymi kontuzjami, które przeszkadzają mu w powrocie do startów. Amerykanin ostatni raz walczył w lipcu 2016 roku kiedy to na jubileuszowej gali UFC 200 znokautował w pierwszej rundzie Travisa Browne.