Według informacji portalu MMA-Today.com  na galę UFC 220, która odbędzie się 20 stycznia w Bostonie, planowana jest walka o pas mistrzowski kategorii półciężkiej pomiędzy Danielem Cormierem (19-1, 1 N/C)  a Volkanem Oezdemirem (15-1). W tej chwili nie wiadomo jeszcze czy starcie to miałoby być walką wieczoru.

Dodatkowo kolega klubowy Cormiera z American Kickboxing Academy, Islam Makhachev (14-1), który w Bostonie ma zawalczyć z Gleisonem Tibau (33-12) w wywiadzie udzielonym rosyjskiemu portalowi Eagles MMA wspomniał iż „DC” będzie występował na tej samej gali co on i będą mogli się razem przygotowywać.

Cormier, który był mistrzem od gali UFC 187 (kiedy pokonał Anthony’ego Johnsona (22-6)) stracił pas mistrzowski w lipcu tego roku, kiedy przegrał z Jonem Jonesem (22-1, 1 N/C). Wkrótce po gali okazało się jednak, że „Bones” przed walką zażywał niedozwolone substancje. W związku z tym został zawieszony, wynik pojedynku zweryfikowano na no-contest a Cormierowi przywrócono tytuł mistrza UFC.

Oezdemir natomiast przebojem wdarł się do najlepszej organizacji MMA na świecie. W 2017 roku stoczył trzy pojedynki pokonując kolejno Ovince’a Saint Preux (21-10), Mishę Cirkunova (13-3) i Jimiego Manuwę (17-3). Dwóch ostatnich znokautował w czasie poniżej minuty potwierdzając, że zasługuje na swój przydomek – „No Time”. Jeżeli informacje o pojedynku mistrzowskim się potwierdzą będzie to dla niego pierwszy pojedynek w karierze zakontraktowany na pięć rund.

Pitbull Sports