MMA PLUFCDaniel Cormier sugeruje trylogię ze Stipe Miocicem, w karcie walk tej samej gali także inny mistrz!

Daniel Cormier sugeruje trylogię ze Stipe Miocicem, w karcie walk tej samej gali także inny mistrz!

Foto: The Independent

Były podwójny mistrz UFC Daniel Cormier (22-2) jest bardzo blisko zakończenia sportowej kariery, ale jak sam zapowiada, chce jeszcze raz przekroczyć próg oktagonu by stoczyć pożegnalną walkę. Okazuje się, że będzie to walka o najwyższy laur w światowym MMA.

41-latek w piątek prowadził live chat z fanami na Instagramie, gdzie zasugerował, żeby kibice spodziewali się jego trzeciej walki z aktualnym mistrzem wagi ciężkiej UFC Stipe Miocicem (do tej pory w ich rywalizacji jest 1:1):

“Wiem, że to szalony czas na świecie z powodu epidemii, która postępuje, ale uważam, że moje sprawy związane z kolejną walką są już mocno zaawansowane. Mam za sobą wiele dyskusji i wiem, że będę walczył z konkretnym gościem po raz ostatni w karierze. To będzie dla mnie idealna walka, idealny moment. Będzie pięknie.

Pytają się mnie, czy będę walczył z jakimś młodym rywalem. Ja mam już swoje lata, nie muszę walczyć z młodzieniaszkami. Miocic ma 38 lat. Chcę jeszcze raz zmierzyć się z dojrzałym gościem. Tyle. Nie będę walczył z żadnym 27-latkiem.”

Dodatkowo Cormier stwierdził, że na gali, na której ma zmierzyć się po raz trzeci ze Stipe Miocicem udział weźmie także inny mistrz UFC – posiadający pas wagi półśredniej Kamaru Usman (16-1):

“Oczywiście nie mogę powiedzieć jaki to dzień i jaka to gala, ale wygląda na to, że Kamaru Usman i ja razem będziemy świętować po tej gali.”