Daniel Cormier o potencjalnej trzeciej walce z Jonem Jonesem: Nie potrzebuję jej

Foto: Sherdog.com
Foto: Sherdog.com

Mistrz wagi ciężkiej Daniel Cormier (22-1, 1 N/C) przedstawił swój punkt widzenia na temat potencjalnej trzeciej walki z Jonem Jonesem (25-1, 1 N/C). „DC” nie ukrywa, że nie czuje, by to starcie było mu potrzebne.

W przeszłości Daniel Cormier dwukrotnie przegrywał z Jonesem – raz decyzją sędziów, a drugi raz został znokautowany. Jednakże wynik drugiej walki został zweryfikowany jako no-contest z powodu wpadki dopingowej „Bonesa”.

Jak natomiast Cormier podchodzi do trzeciej walki z Jonesem?

„Jeśli chodzi o Jonesa, to wiem, co osiągnąłem w swojej karierze i nie potrzebuję tej walki. Nic mi nie będzie, jeśli nie wezmę tej walki, ale będzie tak, że ponownie porozmawiamy o tym starciu. Ja, mój team, moi menadżerowie i pozostali. Porozmawiamy i zobaczymy co zrobić. Ostatecznie jednak to będzie tylko i wyłącznie moja decyzja.

Różne jest postrzeganie Jonesa. Moim zdaniem on tak często walczy, bo próbuje odbudować swój wizerunek w oczach fanów, ale chce też odzyskać swoje miejsce w tym sporcie.

Ja natomiast – w przeciwieństwie do niego – swoją pozycję ugruntowałem. U mnie nie ma żadnych znaków zapytania, żadnych problemów związanych z moją przeszłością. Tak więc patrząc realnie – to tylko i wyłącznie ja zadecyduję, co zrobić z tą walką.”

W swojej najbliższej walce, Daniel Cormier będzie bronił pasa mistrzowskiego wagi ciężkiej w starciu ze Stipe Miocicem (18-3). Pojedynek ten odbędzie się 17 sierpnia na UFC 241 w Anaheim.