MMA PLDaniel CormierDaniel Cormier o emeryturze: Nie możesz walczyć w tatusiowym wieku

Daniel Cormier o emeryturze: Nie możesz walczyć w tatusiowym wieku

Foto: Facebook/ Daniel Cormier

Były podwójny mistrz UFC Daniel Cormier wypowiedział się o swojej emeryturze. “DC” sportową karierę zakończył po porażce ze Stipe Miocicem na gali UFC 252.

Starcie z Miocicem było trzecią walką obu zawodników. Ostatecznie stan ich rywalizacji wyniósł 2:1 na korzyść aktualnego mistrza wagi ciężkiej. Cormier natomiast uważa, że przejście na sportową emeryturę w tym wieku jest dla niego konieczne.

Daniel Cormier o emeryturze: Nie możesz walczyć w tatusiowym wieku

“DC” ma obecnie 41 lat i przygodę z zawodowymi walkami kończy dwiema porażkami z rzędu. Obie poniósł w walce ze Stipe Miocicem. Powody swoje decyzji o zakończeniu sportowej kariery, Cormier potwierdził w rozmowie z MMAfighting.com:

“Nie będę już więcej walczył. Rozmawiałem z Joe Roganem po walce z Miocicem i powiedziałem wtedy, że interesują mnie tylko walki o pas mistrzowski. Ale nie wyobrażam sobie, żebym dostał taką walkę po dwóch porażkach z rzędu. Pierwszy raz w karierze przegrałem dwa starcia z rzędu. Trzeba sobie uświadomić, że przychodzi czas, który weryfikuje twoje umiejętności. I to właśnie z powodu moich lat, Stipe mógł mnie trafiać. Nie możesz walczyć w tatusiowym wieku.

Mam 41 lat, walczyłem z mistrzem świata wagi ciężkiej z zamiarem pokonania go. Nie poszedłem tam, by się sprawdzić. Ja chciałem wygrać, chciałem zdobyć tytuł mistrzowski i nadal wierzę, że byłbym w stanie pokonać Stipe Miocica. Ale w moim wieku każdy kolejny dzień działa już na moją niekorzyść.”

Zobacz także:

Kiedy walka Ortegi z “Koreańskim Zombie”?

Do walki czołowych zawodników kategorii piórkowej miało dojść jeszcze w ubiegłym roku. Teraz dodatkowo po aferze ze spoliczkowaniem gwiazdy K-popu atmosfera przed walką będzie jeszcze bardziej gorąca.

Mamed Khalidov o przyszłości Mateusza Gamrota: Ma ambicje, chce spróbować w UFC

Jedna z największych gwiazd Federacji KSW Mamed Khalidov wypowiedział się o przyszłości Mateusza Gamrota. “Gamer” walką na minionej gali KSW 54 wypełnił kontrakt z polskim gigantem i pozostaje teraz wolnym zawodnikiem.