Daniel Cormier nie zamierza przechodzić na emeryturę! Zdradza plany na hitowe walki!

Foto: Esther Lin, MMA FIghting
Foto: Esther Lin, MMA FIghting

Mistrz UFC w wadze ciężkiej, Daniel Cormier w The MMA Hour opowiada o swoich najbliższych planach. Daniel nie ukrywa, że bardzo interesuje go walka z byłym mistrzem – Brockiem Lesnarem. 

„W tej chwili interesuje mnie walka z Brockiem Lesnarem. Po aferze dopingowej nie chce na razie walczyć z Jonem Jonesem, ale mogę zawalczyć z Lesnarem. Nikt nie wie jak sprawy dopingu kształtują się obecnie u Lesnara. Jeśli Brock będzie „czysty” to dlaczego miałbym z nim nie zawalczyć?”

– powiedział „DC” w The MMA Hour

„Ale jeśli nie uda się z nim zawalczyć, będę walczył ze Stipem Miociciem. Rozmawiałem ostatnio z Dana White’em, pytał mnie o walki z Lesnarem i Jonesem. Powiedziałem mu, że jeśli Lesnar nie zawalczy, to Stipe musi być pierwszy,  zasługuje na to. Od początku podkreślałem, że jeśli nie Brock to Miocic.”

-Daniel Cormier podkreśla, że bardzo chce zawalczyć z Lesnarem, ale również interesuje go rewanż z Miociciem

„Za niedługo kończę 40 lat i co raz łatwiej mi złapać kontuzję. Wolałbym jak najszybciej zacząć się przygotowywać do walki. W ogóle nie zwalniam, zostałem mistrzem wagi ciężkiej kilka miesięcy temu.”

„DC” w marcu kończy 40 lat. Obecnie posiada pas wagi ciężkiej, który odebrał Stipe Miociciowi 7 lipca 2018 na UFC 226 w Las Vegas. Cormier od tego czasu zdążył już raz obronić pas, poddając Derricka Lewisa w drugiej rundzie na UFC 230. Warto dodać, że Amerykanin do 28 grudnia 2018 był posiadaczem dwóch pasów mistrzowskich UFC – wagi ciężkiej i półciężkiej. Jednak zrzekł się go na rzecz walki Jon Jones – Alexander Gustafsson. „Bones” wygrał ten pojedynek i teraz to on jest mistrzem wagi półciężkiej UFC.