Daniel Cormier: Jeśli fani chcą za to zapłacić, to zrobimy trylogię z Jonem Jonesem, ale jest warunek…

Foto: Daily Star
Foto: Daily Star

Jon Jones vs. Daniel Cormier 3? Chęć trylogii między tymi dwoma zawodnikami chcą wymusić fani, którzy z zainteresowaniem śledzą losy obu zawodników.

Zresztą, sam Daniel Cormier (22-1, 1 N/C), który w sierpniu na UFC 241 w Anaheim będzie bronił mistrzowskiego pasa wagi ciężkiej w rewanżu ze Stipe Miocicem (18-3) przyznał ostatnio w rozmowie z fanami, że mógłby podjąć się trzeciego starcia z Jonesem:

„Kiedy skończę sprawę ze Stipe Miocicem i Dana White otworzy się na kolejny rozdział z moim udziałem, a wy będziecie chcieli zapłacić za to, to będziemy mieć trzecią walkę z Jonem Jonesem.”

Później w rozmowie z TSN, Cormier rozwinął wątek potencjalnej trzeciej walki z „Bonesem”:

„Ale jest jednak jeden warunek. Chcę, żeby była to walka w dywizji półciężkiej. Przez całe swoje życie pokonywałem przeciwności. Od zapasów, przez sprawy osobiste, aż do walki ze Stipe Miocicem.

Gdyby Jones przeszedł do wagi ciężkiej i tutaj walczył, to byłaby to jego pierwsza walka w tej kategorii wagowej. Dla mnie powrót do tej dywizji był zupełnie inny. Ja miałem rekord 13-0. Nie chcę, by Jones tutaj się przenosił. Ja zrobię limit wagi półciężkiej i spróbuję zagrać z nim w grę, w którą ostatnio przegrałem – w jego dywizji wagowej.”