MMA PLNajnowszeKsiążkiewiczDana White’s Contender Series: Już dziś Polak walczy o kontrakt w UFC!

Dana White’s Contender Series: Już dziś Polak walczy o kontrakt w UFC!

Mariusz Książkiewicz (8-0) już dziś w Las Vegas stanie przed wielką szansą. Polak mieszkający w Kanadzie wystąpi w walce wieczoru Contender Series, a efektowny występ może mu zagwarantować kontrakt z największą organizacją na świecie.

Książkiewicz ma szansę wywalczyć kontrakt z UFC

To pierwszy nasz reprezentant jeśli chodzi o udział w programie prezydenta UFC. Nie tak dawno mówiło się, że propozycję występu dostał Mateusz Rębecki (12-1) oraz Andrzej Grzebyk (17-3), lecz wszystko zakończyło się fiaskiem.

Polak powalczy o kontrakt z UFC!

Mariusz Książkiewicz (8-0) już dziś będzie miał szansę spełnić jedno z marzeń. ”Iron Pol” wraca do klatki, aby na Contender Series walczyć o kontrakt w największej organizacji na świecie. Polak w walce wieczoru zmierzy się z Mario Sousą (11-1).

Mariusz ma świadomość, że jeśli chce wywalczyć kontrakt z UFC musi pokazać się z efektownej strony – o czym wspominał w rozmowie z naszym portalem.

Tak. Masz rację, muszę skończyć tą walkę przed czasem. Z tyłu głowy mam, że muszę to skończyć w pierwszej rundzie i wyglądać imponująco. 

Cała rozmowa poniżej:

Przypomnijmy, że wstępnie do pojedynku miało dojść pod koniec września, jednak dzisiejszy problem z Covid-19 może pokrzyżować każde plany!

Mariusz wraz z najbliższą rodziną wyjechał do Kanady. To nie oznacza, że zapomniał o swoim pochodzeniu. Mariusz jeszcze nie tak dawno odwiedził ojczyznę. Pojawił się w Szczecinie, gdzie miał szansę potrenować na macie z Michał Materlą – o czym z wielką przyjemnością wspomina. 

Mariusz toczył pojedynki w topowej organizacji w Kanadzie jaką niewątpliwie jest TKO Fight Night. Cyril Gane, Marc-Andre Barriault czy Charles Jourdain – wszyscy wymienieni właśnie z tej organizacji dostali się do UFC. Mariusz ostatni pojedynek stoczył w listopadzie poprzedniego roku. W prowincji Manitoba już pod koniec pierwszej odsłony poddał doświadczonego Guilherme Mirandę.

Zobacz także:

Poznajcie Gamou Fall, który zawalczy na FAME MMA 8! Zaskoczy?

Poznajcie Gamou Fall, który zadebiutuje już dwudziestego pierwszego listopada. Reprezentant Ankosu Poznań zmierzy się z Maciejem Szewczykiem

Michał Materla o Khabibie! Zaskoczeni?

Wojownik ze Szczecina widział wielokrotnie na sparingach jak Khabib był kończony przez… Przypomnijmy, że Michał miał szansę poznać wielkiego mistrza, gdy trenował w Stanach Zjednoczonych

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis